X

İsveç diyeti nedir? Kaç kilo verdiriyor? Zararlı mı, faydalı mı?

İsveç diyeti nedir? Kaç kilo verdiriyor? Zararlı mı, faydalı mı?

Farklı ülkelerde kullanılan ürünler ya da diyet tarzları ülkemize uyarlandığında genel olarak o ülkenin ismiyle anılırken İsveç diyeti de bu diyetlerden birisi olarak gösteriliyor.

İsveç diyeti nedir? Nasıl olur?

İnsanların kısa süre içerisinde çok fazla kilo vermesi bazı durumlarda sağlık açısından çok büyü riskler taşıyabiliyor. Özellikle insanların kalp rahatsızlıkları varsa çok fazla kilo vermelerini sağlayan şok diyetleri çok riskli bir tercih olabiliyor. İsveç diyeti de bu diyetlerden birisi olarak gösterilirken kısa süre içerisinde insanların formlarını yakalamasını ve önemli anlarında en iyi fiziki görünüşlere kavuşmalarını sağlıyor. İsveç diyeti, belirli yasakların bulunduğu, süresi sabit olan ve kişiye göre değişmeyen diyetlerden bir tanesi. Diyetin şartlarına sadık kalan kişiler rahatlıkla verim alırken vücutlarını da istedikleri düzeye çekmiş oluyorlar.

İsveç diyeti kaç kilo verdiriyor?

Bu diyetin uygulanmasında kişiler 13 gün boyunca diyetlerine devam edebiliyorlar. Bu diyetlerinde devam ederlerken bir yandan kilo vermeye başlayan kişiler mevcut kilolarına ve diyetin vücutlarına olan etkisine göre farklı düzeylerde kilo verebiliyorlar. İsveç diyeti yapanlar 13 günün sonunda minimum 7 kilo verirken bu insanlar için son derece memnun edici oluyor. Bunun yanı sıra diyetin sonunda insanların verdikleri kilo miktarı da 20 kilo seviyesine kadar yükselebiliyor. Yakın zamanda önemli günleri yaklaşan kişiler rahatlıkla bu diyeti yaparak istedikleri kıyafetleri giyebilirler.

İsveç diyetinin kuralları nelerdir?

Her diyette olduğu gibi bu diyette kendine ait kurallar barındırıyor. Bu kuralların ilk sırasında kullanıcıların çay, kahve ya da farklı meşrubatları kullanmaması geliyor. Diyet boyunca kişiler yalnızca günde 2 litre su tüketerek sıvı ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bunun yanı sıra bu diyeti 13 günden fazla uygulamak gibi bir seçenek bulunmuyor. Bu durumda vücut ciddi şekilde zarar görmeye başlarken diyet amacının dışına çıkıyor. Diyeti tamamlayan kişilerin tekrar isveç diyetini uygulaması için de üzerinden 3 ay gibi bir sürenin geçmesi isteniyor. Son olarak kişilere verilen listelerde yer alan menülerde öğlen ve akşam yemeklerinin yerlerini kullanıcılar rahatlıkla değiştirerek uygulayabiliyorlar.

İsveç diyeti zararlı mı, faydalı mı?

Bu diyeti uygulayacak olan kişiler için diyetin yararlı ya da zararlı olduğunu direkt olarak söylemek çok doğru olmayacaktır. Normal şartlarda kısa süre içerisinde vücudun yüksek miktarda kilo vermesi her zaman vücuda zarar veren bir durumdur ve uzmanlar tarafından önerilmez. Bu doğrultuda kalp hastası ya da tansiyon hastalarının uygulaması çok zararlı olabilir. Ancak vücutlarında ekstra sorunları bulunmayan kişiler için kısa sürede kilo vermek hem diyet çilesini çok fazla çekmemeyi hem de en yakın zamanda istedikleri fiziğe kavuşmalarını sağlayacağından yararlı olacaktır. İsveç diyeti olarak isimlendirilen bu diyet ile birlikte kısa sürede kilo veren kişiler sonrasında ki dikkatli geçirdikleri dönem ile birlikte fazla kilolarını da almayacaklardır.

Seda Meral
İsveç diyetiyle kaç kilo verilir? Yapanlar etkilerinden memnun kalıyor mu? Ben bu diyete başlamak istiyorum ama kaç gün devam etmem gerekiyor? 1 hafta içerisinde ne kadar zayıflatır?