X

İşe yarayan zayıflama kürleri

İşe yarayan zayıflama kürleri

Yaz aylarının gelmesiyle beraber tozlu raflara kaldırdığımız diyet listeleri, zayıflama yöntemleri yeniden gün yüzüne çıkmaya başladı. Özellikle kadınların düşmanı olan fazla kilolar ve beraberinde zayıflama uğruna yapılanlar bu yıl da peşimizi bırakmayacak gibi. Aslında hepimizin istekleri aynıdır. Kısa bir zamanda bizi aynalardan uzak tutan kilolarımızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmak ve ideal kilomuza ulaştığımızda onu koruyabilmek. Şimdi sizi hayattan soğutan tüm diyet listelerini çöpe atacağınız birbirinden lezzetli ve sağlıklı üstelik iki hafta gibi kısa bir sürede zayıflamanızı sağlayacak kür tarifleri ile tanıştıralım.

Yeşil çay kürü

Bildiğimiz gibi yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Metabolizma hızlandırıcı özelliği ile kısa sürede ve sağlıklı şekilde kilo vermemize yardımcı olan besinlerin başında geliyor. Bu kürlerin ortak özelliği birkaç malzeme ile birkaç dakika içinde hazırlanıyor olmaları.

Malzemeler: Yarım litre kaynar su, 2 tatlı kaşığı yeşil çay, yarım limon, 1 şişe maden suyu

Hazırlanışı: Yarım litre kaynar suya 2 tatlı kaşığı yeşil çay atıp 10 dakika demlenmesini bekliyoruz. Yarım limonu sıkarak kabuğu ile birlikte içine atıyoruz. Sonra maden suyunu ekleyip, öğün aralarında içiyoruz. Düzenli tüketim sonucunda 15 günde 5 kilo bile verebilirsiniz.

Limon

Hepimiz biliyoruz ki ne zaman zayıflama ile ilgili bir şey araştırsak şüphesiz karşımıza hep Limon çıkar. Limon kilo kaybına yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır. Şimdi size vereceğim bu basit tarif ile daha basit kilo verebileceksiniz.

Malzemeler: 1 bardak su, 2 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı: Hepsini karıştırıp sabahları aç karnına içiyorsunuz. Tercihe göre ılık su da kullanabilirsiniz.

Tarçın

İçerisinde birçok antioksidan bulunduran tarçın kan şekerini düzenler. Tokluk hissi verir be daha geç acıkmanızı sağlar. Yağ yakıcı özelliği sayesinde zayıflamanıza yardımcı olur.

Malzemeler: 1 bardak sıcak su, 1 çay kaşığı tarçın, 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı: Hepsini karıştırıp sabahları aç karnına yarısını içiyorsunuz. Diğer yarısını da kahvaltıdan dakika sonra tüketiyorsunuz.

Maden Suyu

Şimdi biraz farklı bir kür tarifi vereceğim. Göbek ve basen problemi olanlar bu kür tam size göre. İki malzeme ile düzenli kullanım sonucunda göbek ve basen kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Malzemeler: 1 şişe maden suyu, yarım su bardağı yoğurt

Hazırlanışı: Malzemeleri karıştırıp varsa üzerine taze nane ekleyebilirsiniz. Uyumadan 3-4 saat önce tüketin. Bu basit kür hem yağları yakar hem de uykuyu düzenler. Dilerseniz sıcak yaz günlerinde içine buz da ekleyebilirsiniz. İşte hepsi bu kadardır. Düzenli bir şekilde kullanırsanız çok kısa bir zamanda hayal ettiğiniz kiloya kavuşabilirsiniz. Tüm bu zayıflama kürlerinin yanında olması gereken en temel şey inançtır. Kilo vermek isteyen kişi ilk olarak buna inanmak zorundadır. Sağlıklı beslenme, spor ve bu yardımcı kürler sayesinde çok kısa bir sürede istenilen görüntüye kavuşulacaktır.

fidan kaya
1 ayda 10 kilo verdiren denenmiş zayıflama kürü bilen var mı? acil kilo vermem lazım