X

İnceltici korseler işe yarıyor mu? Fiyatları ne kadar?

İnceltici korse kullananlar, tavsiyeler, faydaları ve zararları

İnceltici korse; kadınların ve erkeklerin ince görünme tutkusuna en hızlı cevap veren iç giyim ürünlerinden biridir.

İnceltici korse nedir?

İnsanların doğasında bulunan güzel görünme arzusu, onları farklı yöntemler denemeye teşvik etmiştir. Hiç şüphesiz kadınlar için ince ve zarif görünmek en büyük arzularından biridir. Geçmişten günümüze süregelen bu arzuya en kısa yoldan ulaşmanın yolu inceltici korselerden geçmektedir. Spor ve diyetten kısa sürede istediği sonuçları elde edemeyenlerin imdadına yetişen inceltici korseler, düzenli kullanımda vücudun şekillenmesine de yardımcı olmaktadır. Sadece korse kullanımının kilo vermek için yeterli olmayacağı bilinmelidir. Korse spor yaparken giyildiğinde daha fazla terleyerek yağ yakmaya yardımcı olmalıdır.

İnceltici korse işe yarıyor mu?

Günümüzde pek çok kadın, vücuduyla başarılı bir şekilde özdeşleşmiş korseleri büyük bir disiplinle kullanmaktadır. Yeni teknolojilerle üretilen korseler, eski dönemdeki korse modelleriyle kıyaslandığında çok daha kullanışlıdır. Bu sebeple korse denildiğinde kimi kullanıcıların aklına vücutlarını kalıp gibi saran ve hareket kabiliyetini kısıtlayan iç giysileri gelmektedir. Pamuklu ve nefes alabilen kumaşlarla üretilen yeni korseler, kişilerin hareketlerini kısıtlamadan gün boyu rahat bir kullanım sağlamaktadır. Peki tüm bu avantajların yanında "İnceltici korse işe yarıyor mu?" diye merak edenlere, giyildiği anda inceltici korselerin 1-2 beden incelttiğini söylemek yeterli olacaktır. Bölgesel kilolarından şikayetçi olanların vazgeçilmezi olmayı başaracak inceltici korseler kişilere fit bir görünüm kazandırmaktadır. Özel gün ve gecelerde tercih edilecek abiye kıyafetlerin kişilerde daha zarif durmasına yardımcı olacak inceltici korseler, günü kurtarmak için tam bir cankurtaran vazifesi görmektedir. Doğru ürünün kullanımında bir yan etki söz konusu olmamaktadır.

İnceltici erkek korse modelleri nelerdir?

Kadınlar kadar erkekler de fit bir vücudun hayalini kurmaktadır. Özellikle vücut çalışan erkeklerin bel kısmının ince, omuz kısımlarının da kaslı olması dikkat çekmektedir. Vücudun şekil almasına yardımcı olan inceltici korselerin erkekler için uygun olan model ve beden seçenekleri de bulunmaktadır. Spor yapmaya vakit ayıramayan fakat fazla kilolarını kamufle etmek için çareler arayan erkeklerin kullandıkları korseler; bele takılan ve şort gibi giyilebilen modellerden oluşmaktadır. Spor yapan erkekler, vücudun daha çok terlemesine ve şekillenmesine yardımcı olan sporcu korselerini tercih etmektedirler.

İnceltici korse fiyatları ne kadar? Nereden alınır?

İnceltici korse fiyatları korsenin kumaş kalitesine ve detaylarına bağlı olarak değişmektedir. Şort gibi giyilebilen inceltici korseler olduğu gibi direkt bele takılabilen korseler de bulunmaktadır. Ve modellere göre de fiyatlarda değişiklikler görülmektedir. Tercih edilecek olan korsenin vücudu tahriş etmeyecek kumaşlardan üretilmesi en önemli detaylardan biridir. Korseyi uzun süreli olarak kullanacak olan kişiler kaliteli korseler alarak sağlıklarını tehlikeye atmamalıdır. Kalitesiz, pamuklu olmayan kumaşlardan üretilen korseler terin vücuda hapsolmasını sağlayarak tenin tahriş olmasına neden olmaktadır. İnceltici korseler günümüzde spor giyim mağazalarında da bulunmaktadır. İnceltici korseler internet üzerinden de satışa sunulmaktadır.

Asu Özdemir
Arkadaşlar ben bu korselerden kullanıyorum ve gerçekten işe yarıyor. Hamilelikte çok kilo almıştım ve doğumdan sonra göbek bölgemde hafif sarkma olduğunu fark ettim. Yaklaşık 2 ay sonra kullanmaya başladım. Spor da yaptım az da olsa ve şuan oldukça toparlandı diyebilirim.