X

İnceltici korse kullananlar, tavsiyeler, faydaları ve zararları

İnceltici korseler işe yarıyor mu? Fiyatları ne kadar?

İnceltici korse; kullanıcıların birkaç beden daha ince gözükmesini sağlayan, esnek yapıya sahip ve toparlayıcı özellikte bir giyim ürünüdür.

İnceltici korse ne işe yarar?

Her kadın istediği kıyafeti giyebilmek için sıkı bir vücuda ve fit bir görünüme sahip olmak ister. Karın ve bel bölgeleri, vücuttaki yağın en çok toplandığı bölgelerdir. Bu yağlanmalar sonucu meydana gelen ve estetik olmayan görüntünün giderilebilmesi için üretilen inceltici korseler tam bir kurtarıcıdır. İnceltici korse hem yağların kamufle edilmesinde hem de sarkmaların giderilmesinde oldukça etkilidir. İnceltici korseler günlük kullanıma uygun olmanın yanı sıra spor yaparken de tercih edilmektedir. Son yıllarda oldukça etkili ve sağlıklı teknolojiler kullanılarak üretilen korseler hem kadınların hem de erkeklerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Erkeklerdeki kilo sorununun önüne geçebilmek için bel ve karın bölgelerini kapsayan sıkılaştırma ve toparlama etkisi gösteren korseler tasarlanmaktadır.

İnceltici korse kullananların yorumları ve tavsiyeleri nelerdir?

Kilo problemi sadece kadınlar için değil erkekler için de büyük bir problemdir. Üretilen korseler, kadın ve erkekler için farklı tasarımlarda hazırlanmaktadır. Kadın ve erkekler fizyolojik olarak farklı vücut yapılarına sahip oldukları için, kullandıkları korse modelleri de farklı olmaktadır. İnceltici korse kullananların yorumları ve tavsiyeleri incelendiğinde, korse istikrarlı bir şekilde kullanıldığı takdirde vücut hatlarını sıkılaştırdığını ve terleme yoluyla fazla kilolardan kişileri arındırdığını söylemek mümkündür. Esnek yapısı sayesinde kişilere rahat bir kullanım sunan korseler, kişilerin hareketlerini kısıtlamaması yönüyle de büyük talep görmektedir.

İnceltici korsenin faydaları nelerdir?

Geçmişten günümüze korseler kadınların fiziksel zarafet sırları arasında yer almaktadır. İnceltici korsenin faydaları arasında en cezbedici olanı; kullanıcıların diyet ve spor yapmalarına gerek kalmadan, tek seferde 1-2 beden incelmelerine yardımcı olmasıdır. Herkes kısa sürede istediği forma kavuşmayı ister. Özel günlerde kişilerin uzun zamandır giyemedikleri şık elbiselerin içerisine girmelerine yardımcı olan inceltici korseler, kullanıcılara hem fit hem de estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Kişiler sağlıklı beslenip, spor yaparken de bu korseleri tercih ettikleri takdirde kalıcı olarak hayal ettikleri kiloya ulaşabileceklerdir.

İnceltici korsenin zararları nelerdir? Kaç saat takılmalıdır?

Uzmanlar, sadece inceltici korseler için değil tüm korselerin uzun süreli kullanımlarda psikolojik bağımlılığa dönüşebileceği konusunda uyarıda bulunmaktadır. Kişiler zayıflayıp istedikleri bedene ulaşsa bile korseyi çıkarmaları gerektiği halde bu fiziksel desteğe vücutlarında ihtiyaç hissetmektedir. Böyle bir psikolojik durumla karşılaşmamak için de korseler günde 8 saat kullanılmalıdır. Özellikle gece yatarken korse çıkarılmalı, vücut rahatlatılmalı ve havalandırılmalıdır. İnceltici korseler doğru kullanıldığı takdirde zararlı olmanın aksine oldukça faydalıdır. Kullanıcılar bedenlerine uygun korseleri tercih etmelidir. Bedene uygun olmayan korseler hareketleri kısıtlayarak iç organlara baskı yapar. Bu da kişilerin rahatsız olmalarına ve esnek hareket edememelerine sebep olur. İnceltici korse satın alacak kişiler, beden ölçülerine uygun korseyi almaya dikkat etmelidir.

Çiğdem Abdik
Göbek bölgesini inceltici korse modellerini biraz inceledim. Kıyafetlerin altından belli olmaması tam da benim istediğim gibi. 3 çocuk annesiyim. Sadece göbek bölgemde doğumlardan kalan bir fazlalık var. Onun için bu korselerden kullanmak istiyorum.