X

Hızlı zayıflamak için neler yapılmalı?

Hızlı zayıflamak için neler yapılmalı?

Hızlı zayıflamak tahmin edeceğiniz üzere oldukça zor ve zahmetli bir süreç olduğundan çok sabırlı ve azimli olmanız gerekmektedir. Hızlı kilo verme sürecinde yarıda bırakılan diyetler verilen kilolardan daha fazlasının tekrar alınmasına yol açabilmektedir. Öncelikle kendinize bunu empoze etmelisiniz ve bu süreci yarıda bırakmamalısınız. Dünyadaki yemek kültürünün aynı günümüzde her şey de olduğu gibi küreselleşmeye başladığından beri obezite veya fazla kilo sorunları da günden yine yaygınlaşmaya başladı. Günlük hayatımızın bir parçası haine gelen fast food olarak da tabir edilebilecek yemek kültürü değişen hayat stilimize kolayca ayak uydurmamızı sağladı. Fakat bunu sağlarken aynı zamanda bizi sandalyelerimize mahkum etti hareketsizleştirdi ve kendine bağımlı kıldı.

Günümüzde pek çok insansa fast food sektörünün fazla kilo şikayetleriyle bir kurbanı olmakla birlikte nasıl bu istenmeyen yağ birikintilerinden hızlı bir şekilde kurtulabilirim, nasıl hızlı zayıflarım? Sorusu pek çok insanın aklını kurcalamaya başladı. Düşünsenize bir aya kadar düğününüz var yada okulda dönem sonu ve mezuniyet türeniniz için tek hayaliniz o İnstagram kızlarından biri olabilmek. Çok kısa bir zamanınız var ve vermek istediğiniz kiloda hiç az değil. İşte tamda böyle bir zamanda yapman senin için hızlı zayıflamak için yapman gerekenler aşağıda maddeler halinde listelendi...

Hızlı zayıflamak için ne yapmak lazım?

  • Tamam hızlı kilo vereceğiz ama açlıktan da sizi öldürmeye çalışmıyoruz o yüzden kahvaltı uygundur. Hatta haşlayarak günde sadece bir (ama sadece 1) yumurta yiyebilirsin. (yumurtanın türevleri bu 1'e dahil değil menemen olur sucuklu olur ne olursa).
  • Yumurtanın yanına ne iyi gider biliyor musun böyle meyveli mis gibi koskocaman bir kase yulaf. Evet tamam biliyorum bir sonraki maddeye atlamak istiyorsun ama olmaz ne oldu o bir ay sonra dönüşecek muhteşem kelebeğe.
  • Buyrun size bir soru tam tamına günlük 2 yada 3 litre değerinde. Dünyanın %70'ini oluşturan hani? Su. Bolca su için hem yüzünüzdeki istenmeyen sivilcelere ve lekelere de iyi gelerek pürüzsüz bir ciltte yanında gelen promosyonlar arasında.
  • Sade bir Türk kahvesi asla sınır tanımaz kırk yıl hatırı var sonuçta bir diyet mi onu engelleyecek. Oda kuru kuruya içilmez ki diyorsanız eğer yanında yalnızca bir ama yalnızca 1 parça bitter çikolata yiyebilirsiniz enerji veriri kan yapar.
  • Spor. Üzgünüm fakat sadece biraz ağzını tutmayla hemencecik o yağların kaybolacağını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Tamam haltere başlamana da gerek yok sabah yada akşam belirlediğin bir saatte ve her gün aynı saatte olacak şekilde kendine bir düzen oturtursan yalnızca yürüyüş ve birkaç ekstra hareket de fazlasıyla iş görecektir.
  • Öğün aralarında eğer artık dayanamıcam, kan şekerim düştü gibi krizler yaşarsan masum bir meyveden yada bir avuç kadar kuruyemişten de kesinlikle zarar gelmez. Bak ne kadarda insaflıyım.
  • Diyetimize balığı eklemezsek olamaz. Omega 3 vücut için oldukça gerekli bir vitamindir fakat dozunda ve abartmadan.
  • Akşam 7'den sonra asla akşam yemeğine çıkmak yok. Üzgünüm fakat yakışıklılar birazcık seni beklesin çünkü o saatten sonra vücut depolama moduna geçiyor ki buda yediğin her şey sana kilo olarak geri dönecek demek.
  • Kızartmalar düşman haşlamalar dostumuzdur et olur, patates oluur orası birazda senin hayal gücüne kalmış.
  • Vee son olarak en önemli şey uyku. Her şey gibi onunda fazlası zarar günlük 8 saat idealdir.

Hızlı zayıflama süreci oldukça istikrar isteyen bir süreç olduğundan hızlı kilo verme sürecinde dikkat etmeniz gereken hususlara azami özen göstemelisiniz. Yarıda bırakılan bu süreçte verilen kiloların daha fazlasını tekrar almak bu sürecin en büyük riski. Azimli olun sabırlı olun hızlı zayıflamak zor olabilir ama asla imkansız değil...

Cansu Koç
hızlı zayıflamak için bol bol su için. günde ortalama olarak 2 buçuk litre kadar su tüketmeye dikkat edin.