X

Hızlı zayıflama kürleri nelerdir?

Hızlı zayıflama kürleri nelerdir?

Sağlıklı ve doğal yollar ile zayıflamak isteyenler, ilaç kullanmayarak ya da diet yapmayarak aslında mantıklı bir yolu seçmiş olmaktadırlar. Bu nedenle sık sık hızlı zayıflama kürlerine başvurulmaktadır. Günlük, haftalık ya da aylık olarak uygulanması gereken pek çok hızlı zayıflama kürü mevcuttur. Genellikle hızlı zayıflama kürlerinde doğal sebzeler, meyveler ve yiyecekler yer almaktadır. Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen bireyler kesinlikle ilaç, ilaç ve katkı maddesi içeren çayları ya da detox ürünlerini hayatlarına sokmamalıdır. Mutlaka doğal yapılı olan ve doğal bir şekilde %100 kesinlik içererek kilo verdiren kürleri kullanmalıdırlar. Burada devreye giren hızlı zayıflama kürleri mevcuttur. Bu kürlerden en önemli ve en ünlü ikisi ise yoğurt ve hurma ve yalnızca yoğurt kürüdür. Bu iki kürün yanı sıra bir de doğal olarak metabolizmanın çalışmasını hızlandıran bitki çayı kürü mevcuttur.

Yoğurt kürü nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

Yoğurt kürü, hızlı zayıflama kürleri içerisinde her zaman ilk ve en çok tercih edilen kür olarak bilinmektedir. Yoğurt kürünü uygulamaya geçirerek günde yaklaşık olarak yarım kilo vermek mümkündür. Yoğurt kürü içerisinde yalnızca yoğurt değil aynı zamanda zencefil, zerdeçal ve tarçın da yer almaktadır. Bunların yer almasındaki en önemli etken ise hem lezzeti hem de enfes kokuyu ortaya çıkarabilmektir. Haftada yalnızca 2 kez tüketilmek için uygun olan yoğurt kürü, pek çok kişi tarafından denenmektedir. Denemeler sonucunda ise 2 aylık bir süreçte yaklaşık olarak 6 ile 11 arasında kilo verilmektedir. Bukürün yalnızca kilo vermeye değil aynı zamanda farklı alanlara da etkisi mevcuttur. Bunlara değinecek olursak;

  • Vücutta biriken ödemlerin sökülmesine yardımcı olmaktadır.
  • Karın şişkinliğini gidermekte ve göbekteki yağları yakılmasına yardımcı olmaktadır.
  • Tatlı yeme isteğini kesmekte ve genel olarak tüm vücudun zayıflamasına yardımcı olmaktadır.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde büyük bir rol oynamaktadır.
  • Metabolizmanın hem temiz hem de hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sağlayarak son derece kolay sindirime olanak sağlamaktadır.

Metabolizmayı hızlandıran çay zayıflatır mı?

Metabolizmayı hızlandıran çay kürü de, hızlı zayıflama kürleri arasında en seçkin olarak yer almaktadır. Bu çay karışımının içerisinde 1 elma, 1 limon, 1 adet çubuk tarçın, 1 tatlı kaşığı kadar karabiber, 6 adet karanfil, 1 dilim doğranmış taze zencefil ve yaklaşık olarak 2 litre kaynamış su almaktadır. Akşamdan hazırlayacağınız bu çay, sabaha kadar iyice demlenmiş ve soğumuş olarak tüketilmeye hazır hale gelecektir. Günlük olarak kullandığınız su şişelerinden birine dolduracağınız soğumuş çayı gün içerisinde dilediğiniz gibi tüketerek kolaylıkla zayıflayabilirsiniz. Bu kürde dikkat edilmesi gereken en önemli kısım, çayı kaynatmamaktır. Yalnızca kaynamış suyu malzemelerin üzerine döküyorsunuz ve üzerini kapatarak demlenmeye bırakıyorsunuz. Kaynattığınız takdirde malzemeler özelliğini yitirecek ve acımsı bir hal alacaklardır.

oya taka
bir ayda 10 kilo nasıl verilir? 1 aya kadar nişanım var ve acil zayıflamak istiyorum. 1 ayda 10 kilo vermek için hızlı zayıflama kürü arıyorum bana nasıl bir kür tavsiye edersiniz.