X

Hızlı kilo verme kürleri, yolları ve yöntemleri

Hızlı kilo verme kürleri, yolları ve yöntemleri

Hızlı kilo verme kürleri, yolları ve yöntemi ile birlikte insanlar kısa süre içerisinde istedikleri fiziğe kavuşabileceklerdir.

Hızlı kilo verme kürleri nelerdir?

Hızlı kilo vermek için doğal malzemelerden hazırlanan kürleri kullanmayı düşünen kişiler, ayda 12 kilo verebilirler. Genelde bu kürleri diyetlerini yapan kişiler ekstra olarak kullanmakta ve bu süreci çok daha hızlı hale getirmektedir. Kürü hazırlamak için 2 yeşil elma, 1 limon, 2 çubuk tarçın, 4 adet karanfil, 1 çay kaşığı karabiber ve 3 litre suya ihtiyaç vardır. Elmaları ve limonu 4-5 parçaya böldükten sonra tüm malzemelerin bir tencereye atılarak kaynatılmaya başlaması gerekmektedir. Elmalar yumuşamaya başlayınca kaynatma işlemi bırakılarak karışım süzülür ve günde 2 defa birer bardak kullanılarak istenen kilolar verilir.

Hızlı kilo verme yolları ve yöntemleri

Hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmak için farklı yollar ve yöntemleri denemeyi göze alan kişiler son dönemde zayıflama kampları ve mide küçültme ameliyatlarını tercih ediyor. Zayıflama kamplarına giden kişiler, burada kaldıkları süre boyunca spor yapıp tamamen sağlıklı bir şekilde besleniyorlar. Etraflarında diyetlerini bozabilecekleri bir besin bulunmadığı için ister istemez diyetlerine uyup sporlarını yapan kişiler kısa süre içerisinde kilolarından kurtuluyorlar. Bunun yanı sıra mide küçültme ameliyatında da midenin bir kısmı alınarak çok daha kısa sürede insanların doyması sağlanıyor. Bu sayede kişiler çok daha az kalori aldıkları için kısa süre içerisinde kilolarından kurtulabiliyor.

Hızlı kilo vermenin zararları var mı?

Hızlı kilo verme işlemi her zaman insanlara son derece cazip geliyor. Çok kısa bir süre içerisinde hayal ettikleri fiziğe kavuşan kişiler bunu devam ettirerek çok daha mutlu bir hayat sürmeyi düşünüyor. Ancak çok hızlı kilo vermenin zararlı yönleri bulunuyor. Vücudun bir anda yüksek miktarda kilo kaybı çok güçsüz düşmesini ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep oluyor. İnsanlar günlük hayatlarında sürekli olarak kendilerini yorgun hissederken birçok hastalığa karşı da savunmasız oluyor. Bu durum insanların hem iş hayatında hem de sosyal yaşantıda başarılı bir süreç geçirmelerine engel olabiliyor.

Hızlı verilen kilolar geri alınıyor mu?

İnsanların kilo verebilmeleri için harcamaları ve almaları gereken kalori miktarları belli oluyor. Eğer insanlar aldıkları kalori ile verdikleri kalori miktarlarını eş tutarlarsa kilolarını korumaya başlıyorlar. Hızlı kilo verme yöntemleri ile kilolarından kurtulan kişiler eski hayatlarına geri dönerlerse kısa süre içerisinde kilolarını alıyorlar. Ancak kilolarını korumak için kalori hesaplarını yapan kişiler bu sayede kilolarını koruyabiliyorlar. 1 sene boyunca kilolarını korumayı başaran kişiler sonrasında çok daha rahat etmeye başlıyor. Birkaç küçük kaçamak dahi bu durumlarda insanlarda sorun yaratmıyor ve yaşantılarına bu şekilde devam ediyorlar. Hızlı kilo verme kürleri, yolları ve yöntemleri ile birlikte istedikleri kiloya düşen kişiler bu kiloda kalmakta zorluk çekseler de bunu başarabiliyorlar.

Kıvılcım Ulusoy
Hızlı kilo vermek zararlı mı faydalı mı öğrenmek istiyorum. 10 kilo fazlam var. Aslında ben hemen kurtulmak istiyorum ama kilo vermek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilmiyorum. Hızlı zayıflamak şok diyetlerle mi olur?