X

Hızlı kilo verdiren diyet, spor, besinler ve detokslar

Hızlı kilo verdiren diyet, spor, besinler ve detokslar

Kişiye özel olarak hazırlanan diyet listeleri kişinin beslenme şekline göre tercih edilmektedir. Bu diyet esnasında yapılacak olan spor ve detokslar kişinin hızlı kilo vermesinde büyük rol oynar. Özellikle hızlı kilo verdiren besinlerin diyet listelerinde yer alması kişinin yeme alışkanlıklarının da gözden geçirilmesine yardımcı olur. Sağlıklı kilo vermek için bu süreçte kişinin beslenmesi, yaptığı sporu ve vücudu uyarmak için tercih ettiği detokslar en büyük yardımcılar olacaktır.

Hızlı kilo verdiren diyet nedir?

Kilo verilirken beslenme alışkanlıklarının tamamen değiştirilmesi ve yeni edinilen beslenmede yer alan besinlerin vücut sağlığını da koruması hızlı kilo verirken etkili olacaktır. Özellikle beslenme alışkanlıklarında çok fazla karbonhidratlı gıdaların yerini daha sağlıklı besin değeri yüksek olan gıdaların yer alması vücuda bir şok etkisi yaratarak hızlı kilo verme sürecini hızlandıracaktır. Sağlıklı kilo vermek için beslenmede yapılan değişiklikler kişinin bir süre sonra yaşam kalitesini yükselterek kilo vermeyi keyifli hale getirecektir. Kilo verilirken özellikle protein kaynaklı besinlerin tercih edilmesi kişinin uzun süre tok durmasına yardımcı olur. Ayrıca kilo verilirken spor yapılıyor ise protein kaynaklı gıdalar kas dokusunun da gelişmesini sağlayacaktır. Karbonhidrat bakımından zengin olan gıdalar diyet esnasında tüketilmemeye özen gösterilir. Karbonhidratlı gıdalar genel olarak yüksek kalorilidir ve kalorilerin yakılması için ağır egzersizlere ihtiyaç duyulur. Bunun yerine beslenme şeklinin düzenlenmesi fazla kalori alınmasına da engel olur.

Hızlı kilo verdiren spor nedir?

Spor hayatımızın içerisinde mutlaka olması gerekir. Düzenli spor yapanlarda hızlı kilo kaybı daha fazla olmaktadır. Bunun yanı sıra vücuda uygun olan sporların yapılması vücut şekillenmesinde büyük rol oynar. Bölgesel zayıflamak isteyenler için spor yapmak bölgesel incelmeyi de daha aktif hale getirecektir. Spor yaparak ve beslenme alışkanlığı değiştirilerek hızlı kilo vermek isteyenler için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ev ortamında bile rahatlıkla spor yapılarak günlük aktiviteler arttırılabilir. Kişinin sağlıklı kilo vermesine yardımcı olan sporlar kemik yapısının da güçlenmesi için tercih edilebilir.

Hızlı kilo verdiren detokslar nelerdir?

Son yıllarda çok fazla tercih edilen detoks kür ve suları aslında vücudun uyarılması için yapılan işlemlerden biridir. Vücut beslenme alışkanlığı değiştirildikten sonra kısa sürede yeni beslenme alışkanlığına alışır ve bir süre sonra kilo verimi azalır. Bu yüzden detokslara ihtiyaç duyularak kişinin vücudunu uyarması sağlanır. Detokslar genellikle tek bir gıda ya da farklı bitkisel kürlerle uygulanabilmektedir. Amaç vücudun alışmış olduğu düzeni uyarıp vücudu aynı ilk günkü gibi harekete geçirmektedir. Detokslar vücudun çalışma düzeninde farklılık yaratarak hızlı kalori kaybını sağlar. Enerjiye ihtiyacı olan vücudun hızlı bir şekilde enerji üretmesine katkı sağlar. Bu sayede vücut uyarıldığında tekrar kilo vermeye başlar. Bölgesel zayıflama için farklı detoks kürleri belirli aralıklar ile denenerek kilo verimi hızlandırılabilir.

Seçil Gezer
Hızlı kilo verdiren şeyler nelerdir? Hemen hemen 10 kilo vermem gerekiyor. Bu kiloların çoğu doğumdan kaldı ve nasıl vereceğim bilmiyorum. Hızlı bir şekilde zayıflamak sağlıklı olur mu? Nasıl bir yöntem uygulamalıyım?