X

Hızlı kilo almanın yolları kadınlar ve erkekler için nedir?

Hızlı kilo almanın yolları kadınlar ve erkekler için nedir?

Kilo almak çok fazla tercih edilmese de bazı durumlarda almak istenebilmektedir. Kadın ve erkeklerde farklı vücut yapılarının olması kilo alırken de farklılık yaratır. Metabolizması çok hızlı çalışan kişilerde genel olarak ideal kilonun altında kilo vardır. Bu durum çok fazla zayıf görünmeye ve özellikle halsizlik durumunun çok fazla olmasına sebep olur. Kadın ve erkeklerin sağlıklı beslenerek kilo alması ideal kilolarına kavuşması için alternatif olacaktır.

Hızlı kilo almanın kadınlar için yolları nedir?

Aynı kilo vermede olduğu gibi kalori hesabının yapılması ve bu kalori hesabı yapılırken sağlıklı bir şekilde kilo alınması kişinin beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile olmaktadır. Çok fazla kalorili gıdaların tüketilmesi vücutta yağ birikiminin artmasına sebep olur. Vücutta yağ oranı arttığında sağlıksız kilo alımı yanı sıra bazı hastalıkların da meydana gelmesine neden olacaktır. Kilo alırken kadınların beslenme alışkanlıklarında değişiklik yapması en doğru seçim olacaktır. Aşırı derecede beslenmek yerine ayrıca yeme ile beraber spor da yapmak kilo alımına yardımcı olacaktır. Kadınların vücut yapısı erkeklere oranla daha narin yapıdadır. Çoğu kadın kilo almaya meyillidir. Beslenme alışkanlıkları sayesinde sağlıklı kilo alımı da mümkün olacaktır.

Sağlıklı kilo almak için ne yapmalı?

Vücut sağlığını tehdit etmeden doğru bir şekilde kilo almak için yararlı yağların ve bu türlerinin tüketilmesi kısa sürede kilo alımını sağlar. Özellikle hazır gıdalar yerine besleyici ve evde yapılan yemek tariflerinin uygulanması daha hızlı kilo almaya yardımcı olabilir. Hareketsiz bir yaşam kişinin sağlıksız kilo almasına neden olur. Ayrıca şekerli gıdaların bol miktarda tüketilmesi de bazı hastalıklara davetiye çıkarır. Bu yüzden vücut yapısına göre bir beslenme planının oluşturularak orantılı bir şekilde kilo alımı sağlanmalıdır. Orantısız kilo alınıyor ise bu durum sağlıksız beslenmekten kaynaklı olacaktır.

Hızlı kilo almanın erkekler için yolları nelerdir?

Kadınların yanı sıra erkeklerinde hızlı kilo almak için yaptığı en büyük hatalardan biri karbonhidrat bakımından yüksek olan gıdaları tüketmesidir. Sağlıksız kilo alımı kişinin çabuk yorulmasına ve vücutta yağın depolanmasına neden olacaktır. Bu durum özellikle yaşı ilerlemiş olan kişilerde tansiyon, şeker hastalığı ve karaciğer yağlanması gibi hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Sağlıklı kilo almak isteyen erkeklerde kalori miktarı doğru gıdalar ile arttırılarak yapılmalıdır. Bunun yanı sıra kilo almanın gerçekleşmesi için uygulanan sporlarda yapılmalıdır. Erkekler genel olarak göbek çevresinden kilo aldıkları için bölgesel olarak kilo alımına dikkat etmelidir.

Kilo almak için ne yapmalı?

Kilo almak ya da kilo vermek isteyenler için uzman desteği ve motivasyon her zaman önemlidir. Düzenlenen beslenme şekli ile sağlıklı bir şekilde kilo alınabilir ve ideal kiloya ulaşılabilir. İdeal kilo altında olan kişilerin yaşamış olduğu birçok sıkıntı kilo alınarak ortadan kaldırılabilmektedir. Önemli olan kişinin sağlıklı ve düzenli olarak kilo alarak vücudunu şekillendirmesidir.

Rukiye Çelik
Hızlı kilo lamanın bayanlar için yolları nelerdir? Çok zayıfım kilo almak istiyorum. Aslında çok yiyorum ama metabolizmam hızlı çalışıyor sanırım bu yüzden kilo almıyorum. Kilo almak için nasıl beslenmeliyim?