Hibiskus çayı nedir, nasıl yapılır? Hibisküs çayı ile zayıflayanlar

Ürün 24 Ekim 2016 - 13:23:02 Mutlu Blog
Hibiskus çayı nedir, nasıl yapılır? Hibisküs çayı ile zayıflayanlarHibiskus bitkisi parlak pembe kırmızı çiçekleriyle oldukça güzel görünen hoş kokulu tropikal bir bitkidir. Karayip adaları ve Meksika'da yetişen mucizevi bitkinin yaprakları ve çiçeğinden harika çaylar üretilmektedir. Diğer adı Peygamber gülü olan bu bitki çay olarak tüketilmektedir. Bu bitki çayı bu zamana kadar farklı zayıflama yöntemi denemiş fakat olumlu sonuç alamamış birçok insanın kilo problemine çözüm olmuştur. Bu mucizevi bitkinin garantili zayıflama sağlamasının dışında birçok faydası vardır. Tamamen doğal içerikli olan bu çay içeriğinde c vitamini bulundurmaktadır. Aynı zamanda antioksidan açısından oldukça zengindir ve antioksidan değeri diğer bitki çaylarına oranla 9 kat fazladır. İçeriğinde ki c vitamini sayesinde uzmanlar tarafından kışın tüketilmesi tavsiye edilen bir çaydır.

Hibiskus çayı faydaları nedir?

Uzmanlar tarafından tavsiye edilen hibiskus çayının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur,
  • Diyabet hastalarında görülen yüksek kan basıncını düşürür,
  • Bağışıklık sistemini canlandırır, güçlendirir ve dengeler,
  • Yeterli düzeyde antioksidan içermektedir,
  • Kötü kolesterolü düşürür ve aynı zamanda dengeler,
  • Yüksek tansiyon sorununu çözer,
  • Sindirim sitemini çalıştırarak, metabolizmayı canlandırır,
  • Vücuttan ödem atılmasını sağlar ve şişliği alır,
  • Böbrek iltihaplanmasına karşı koruyucudur,
  • Kan şekerini düzenleyici etkisi vardır.

Tam bir şifa kaynağı olan hibisküs çayı içeriğinde bulunan yüksek antioksidanlar sayesinde sindirim sistemini düzene sokar ve metabolizmayı güçlendirir. Vücudun bu şekilde temizlenmesini sağlar ve aynı zamanda vücutta yağ yakımını gerçekleşir. Daha sonra metabolizmayı hızlandırır ve yaş atımı gerçekleşir. Zengin içeriği sayesinde vücutta yağ oluşumunu ve daha önce oluşmuş yağlar gelişmesini engeller. Yağları hapsederek kana karışmadan vücuttan direkt olarak atılmasını sağlar. İçeriğinde bulunan yüksek c vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlendirir. Bu sayede kilo verme aşamasında vücudun dirençli kalmasını sağlar. Doğal içeriği sayesinde hücre yenileyici özelliği vardır. Hücre rejenerasyonunu sağlayarak kötü hücrelerin vücuttan atılmasını gerçekleştirir. Vücudun kilo verme aşamasında hücre yenilenmesine ihtiyacı vardır. Çünkü ancak bu şekilde sağlıklı bir kilo verimi gerçeklemiş olur. Aynı zamanda hücre yenilenmesi sayesinde yaşlanmayı geciktirir ve daha kuvvetli bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Hibiskus çayı nasıl yapılır?

Hibiscus çayı diğer bitki çaylarında olduğu gibi 1 fincan kaynar suya bir tutam hibiskus bitkisi çayından eklenerek 3-5 dakika demlenerek hazırlanmaktadır. Ürünün etki alanı oldukça geniştir. Bu nedenle diğer bitki çaylarından ayrılmaktadır. Garantili zayıflatma etkisi olan bu çay kullanıldığı günden itibaren ektisini göstermektedir. Zayıflatma sürecini etkili ve vücudu alıştırarak yapmaktadır. Öncelikle tokluk hissi yaratarak kişinin gün içerisinde daha az tüketmesini sağlar. Daha sonra metabolizmayı hızlandır ve vücuttan ödem ve yağ atımının gerçekleşmesini sağlar. Aynı zamanda bu çay kan şekerini düzenleyici etkisi sayesinde tatlı krizlerini yok eder. Bildiğimiz gibi zayıflama sürecinde tatlı tüketimi ne kadar az olursa kilo verme hızı o kadar yüksek olur. hibisküs çayı sayesinde tatlı tüketimi azalır ve zayıflama süreci hız kazanır. Bu şekilde doğal bir yolla sağlanmış olan zayıflama etkisi sayesinde verilen kiloların geri alınması söz konusu olmaz ve garantili ve kalıcı zayıflama sağlanmış olur. Hibisküs çayı ile zayıflayanlar tarafından yazılan yorumlarda hibiskus çayının iştah kesip metabolizmayı hızlandırdığı sıkça dile getirilmektedir.

Hibiskus çayı zararları

Doğal bir içeriğe sahip olan ve herhangi bir kimyasal madde içermeyen bu bitki çayının yan etkisi veya zararı görülmemektedir. Yalnızca hamile bayanların kullanımına uygun değildir. Aynı zamanda sürekli ilaç kullanan kişilerin hibisküs çayını tüketmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarından onay almaları gerekmektedir. Bitki çaylarının fazla kullanılması sağlıklı olmadığı için kullanım miktarından fazlasının tüketilmemesi öngörülmektedir. Birçok uzmanın tavsiyesi olan bu çay sayesinde artık zayıflamak çok kolay! Bu zamana kadar birçok yöntem denemiş ve başarısız olmuş olabilirsiniz. Bu çay tüm bu olumsuzlukların üzerini çizerek sizin için yeni bir sayfa açıyor. Sağlıklı ve doğal bir yolla kalıcı olarak zayıflamak, verdiğiniz kiloları tekrar geri almamak istiyorsanız bu çayı mutlaka denemelisiniz.

7 yorum eklenmiş. Ortalama puan: 4.3 (1/5)
Beğendiniz mi?
Lütfen oy verin...
225
87
17
33
26Yorum Yaz:Puanla: Kötü - - İyi

Yorumlar

Emziren anneler kullanabilir mi acaba sizden önem ve rica ediyorum cevabınızı bekliyorum

Gülhatmi çiçeğini ananem kaynatıp içer zaman zaman. Ben ondan biliyorum. Ananem 90 yaşından fazla ne kolestrol ne şeker tansiyon sorunu var. Şimdi gülhatmi çiçeğini zayıflama için kullanıyorlar. Metabolizmayı düzenliyor hakikaten iyi bir antioksidan olduğunu duydum. Ben de başladım artık bende ki sonuçlarını da yazarım.

Kafein içermeyen bir bitki olduğunudan zayıflama için kullandığımız birçok bitkiden daha sağlıklı. Kafein hassasiyeti olanlar da rahat rahat kullanabiliyor. Kan şekerini düzenlemesi tokluk hissini desteklerken özellikle tatlı isteklerini minimum seviyeye indiriyor. Bu yüzden zayıflama sürecinin daha kolay geçirilmesini sağlayan güzel bir destekleyici.

hibiskus çayı ile zayıflayanlar forumlarda epey yorum yazmış işe yarıyor galiba denemek istiyorum ama hibiskus çayı nerede satılır? fiyatı ne kadar?

Kardeşim bütün aktarlarda var. internette de var ama güvenilir değil. 10 liralık alsanız size uzun bir süre yeter

Hibisküs zayıflatır mı? Hibisküsün zayıflamada nasıl bir etkisi vardır ? Merak ettiğim soruların cevabını sonunda buldum sanırım. Kan şekerinin düzenlenmesi gereksiz açlık hissini yoğun şekilde bastırıyor. Kan şekerinizde düzensizlik yoksa aşırı tüketimlere yönelmiyorsunuz. Bu da sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olmuş oluyor diye düşündüm.

hibis kürü olarak reklamı yapılan hibiskür hibisküs çayı kullanan var mı?