X

Haşlanmış limon kürü ve suyu ile kilo verme

Haşlanmış limon kürü ve suyu ile kilo verme

Kilo vermekte zorlanan kişiler son dönemde haşlanmış limon kürü ve suyu ile kilo verme işlemini kolaylıkla gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu da birçok insanın dikkatini çekmektedir.

Haşlanmış limon kürü ile kilo verme

Limon, kilo vermek isteyen kişiler için her zaman doğru ürünlerden birisi olmuştur. Birçok diyetlerin ve kürlerin içerisinde limona yer verilirken genellikle limon çiğ şekilde kullanılmaktadır. Kürlerde limonu keserek ya da suyunu sıkarak kullanan kişiler bu kürde limonu haşlayarak kullanmaktadır. Limonun haşlanması zayıflama kürlerinde nadir görülen olaylardan birisi olduğundan insanların dikkatini çekmiştir. Birçok insanın kullanmaya başladığı bu kür, düzenli kullanıldığında hem metabolizma hızında hem de yağ yakım hızında artışı sağlayabilmektedir. Bu da insanların kilo vermesini sağlamaktadır.

Haşlanmış limon suyu için gerekli malzemeler nelerdir?

Zayıflama kürleri hazırlanırken bir ana malzeme olurken bu ana malzemeye ek olarak çok sayıda farklı malzeme kullanılır. Bu malzemelerin tamamının zayıflatıcı etkisinin olması gerekmektedir. Aksi halde kürler vaat edilen etkiyi göstermekte büyük zorluk yaşarlar. Haşlanmış limon kürü ve suyu içerisinde de limonun yanında farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu karışımı hazırlarken 5 adet limona ihtiyaç duyan kişiler bunun yanı sıra 5 diş sarımsak ve bir parça taze zencefile ihtiyaç duyarlar. Bu malzemelerin tamamı insanların zayıflamasına katkı sağlayan ürünlerdir.

Haşlanmış limon kürü hazırlamak için neler yapılır?

Kürü tüketime hazır hale getirmek isteyen kişiler ilk olarak 5 adet limonun kabuklarını soymalıdır. Sonrasında kabukları soyulan limonun suyunun çıkarılması ve posasının bir kenara koyulması gerekir. Bunun ardından zencefil ve sarımsağı bir arada çekmeye başlayan kişiler çok ince parçalar haline gelene ve birbirine tamamen karışana kadar çekme işlemini uygularlar. Mutfak robotu kullanılarak çekilen karışım limon suyu ve posası ile bir araya getirilirken 2 litre de su katılmaktadır. Tüm bu malzemeler tencerede kaynamaya bırakılırken 10 dakika boyunca kaynatılması yeterli olacaktır. Sonrasında rahatlıkla tüketim işlemi gerçekleşebilmektedir.

Haşlanmış limon suyu nasıl kullanılır?

Bu kürü rahatlıkla hazırlayan kişiler sabahın ilk saatlerinde bu kürü kullanabilirler. Sabah kalktıklarında kahvaltıdan önce bu kürü tüketecek olan kişiler hazırlama aşamasında birkaç günlük detoksu hazırlamış olacaklardır. Sabahları işe giden kişiler kahvaltı için ancak zaman buldukları için her gün bu detoksu yapmaları çok mümkün olmayacaktır. Kahvaltıdan önce bir bardak tüketilen bu kür ile birlikte kilo verme süreci en iyi şekilde desteklenecektir. Ancak bu kürün tek başına kilo verme üzerinde yeterli olmayacağının bilinmesi gerekmektedir. Yapılan diyetlere ek olarak bu kür kullanılırsa kişiler rahatlıkla fazla kilolarından kurtulma şansı elde ederler. Evdeki malzemeler ile kolayca hazırlanabilen haşlanmış limon kürü ve suyu ile kilo verme işlemi çok daha kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleşebilmektedir.

Feride Eroğlu
Haşlanmış limon kürü deneyenler 1 ayda kaç kilo verebiliyor ve günde kaç kere içiyorlar onu öğrenmek istiyorum. Yorumları okuduğumda doğal bir yöntem olduğundan birçok kişinin memnun kaldığını gördüm. O yüzden merak ediyorum.