X

Hamile korsesi nedir? Zararlı mı? Ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

Hamile korsesi nedir? Zararlı mı? Ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

Hamilelik yaşayan kadınlar, karın ve bel bölgelerinde ciddi ağrılar hissedebilirken bu ağrıların minimum düzeye indirilebilmesi için hamile korsesi kullanılmaktadır.

Hamile korsesi nedir? Nasıl olur?

Kadınların büyük bir kısmı hayatları boyunca korse kullanırken genel olarak 1-2 beden daha ince gözükebilmek için tercih etmişlerdir. Ancak korseler, bu özelliklerinin yanı sıra sağlık için de kullanılabilen ürünlerdir. İki farklı çeşitteki korse arasında farklılıklar bulunurken hamile korsesi olarak isimlendirilen çeşitler belirli özellikler göstermektedir. İlk olarak elastik ve hava geçirgen bir kumaştan üretilirler. Bunun yanı sıra tamamen bel ve karın kısmını desteklemek amacıyla kullanılırlar. Bebeğe ya da anneye herhangi bir zarar vermemesi için özel testlerden geçirilerek üretilmektedir.

Hamile korsesi zararları ve faydaları nelerdir?

Hamile korsesi normal şartlar zararlı bir ürün olarak gösterilmez. Ancak doğru bir şekilde kullanılmadığında her ürün gibi hamile korsesi de zararlı bir materyale dönüşebilir. Bu aşamada bayanların bunu arkadaşlarının ya da akrabalarının önerisi ile kullanmaya başlamaması gerekmektedir. Sürekli olarak kontrole gittikleri doktorlar bunu önerirse kullanmaya başlanır. Ayrıca doğru beden seçimi herhangi bir zarar görülmemesi için çok önemlidir. Eğer bayanlar bir yandan da biraz ince gözükmek için küçük beden kullanırlarsa bu durumda çok ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Buna karşın doğru ürün seçimlerinin sonrasında karın altını çok iyi destekleyen bu ürün, sırt ve bel ağrılarının minimum düzeye inmesinde etkili olacaktır.

Hamile korsesi ne işe yarar? Kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Korse satın alırken ya da kullanılırken dikkat edilmesi gereken belirli etmenler vardır. Bu etmenlerin bazıları tüm korse çeşitleri için ortak olurken bazıları yalnızca hamile korseleri için geçerlidir. İlk uyarı her zaman doğru bedende korse alımıdır. Çok büyük bir baskı oluşturmaması ve yalnızca karın altına destek olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra korsenin geniş olan kısmının karın altı bölgesine en iyi biçimde uygulanması kullanım için çok önemlidir. Doktor gözetiminde kullanılması ve herkesin kendisi için uygun olan korseyi satın alarak kullanmaya başlaması gerekmektedir. İstenmeyen bir etki ile karşı karşıya kalındığı takdirde hemen doktorlara gözükmek en doğru seçim olacaktır.

Hamile korsesi yıkanabilir mi?

Bu korseleri uzun süre kullanacak olan bayanlar, korselerin yıkanıp yıkanamayacağı konusunda merak duyarlar. Bu korseler, çamaşır makinesinde yıkanmayan ürünlerdir. Bayanların bunları ellerinde yıkaması ve sonrasında kurutarak kullanması gerekmektedir. Soğuk suda yıkanan korseler, sonrasında iyi bir şekilde kurutulduktan sonra ütüleme işlemi olmadan kullanılmalıdır. Kurutma işleminde de korsenin asılmaması gerekmektedir. Düz bir zemine yayılarak kurutulmalıdır. Son olarak bayanların yıkamadan önce kancalarını doğru bir şekilde ayarlaması gerekli olur. Aksi halde korsenin belirli bölgelerinde yırtıklar meydana gelebilmektedir. Hamile korsesi kullanımı son derece kolay olan ve zorlu dönemlerde bayanlara en iyi şekilde destek olan ürünlerden birisidir.

Rabia Ateş
Hamile korsesi nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? Herhangi bir zararı ya da yan etkisi var mı? Bu korseleri kullananlar memnun kalıyor mu kaç aylıkken takmak daha iyi olur acaba? Ben kullanmak istiyorum ama etkilerini bilmiyorum.