X

Göz altı morlukları için maydanoz kürü

Göz altı morlukları için maydanoz kürü

Gözaltı morlukları hayatı çekilmez bir hale getiren ve insanlara kendilerini sağlıksız ya da bir madde bağımlısı gibi hissettiren bir durumdur.

Gözaltı morlukları nedir? Nasıl olur?

Gözaltı morlukları bazen göz halkaları, koyu halkalar ya da bütün halkalar olarak da adlandırılabilir. Önemli olan türü, görünüşü ya da cismi değil, gözaltı morluklarından nasıl kurtulmanız gerektiğidir. Gözaltı morlukları genelde yeteri kadar uyunmayan uykudan, yeteri kadar içilmeyen sudan ve yetersiz beslenmeden, kansızlık ya da demir eksikliği anemisinden kaynaklanabilir. Bu nedenle öncelikle gözaltı morluklarına sebep olan durumları tespit etmeli ve bir an önce bu durumları düzene koymalıyız. Aksi takdirde gözaltı morlukları giderek daha da fazla artış gösterecek ve her zaman daha kötü bir görünüme kavuşmanıza sebep olacaktır. Gözaltı morluklarınız ve diğer gözaltı sorunları eğer henüz başlangıç olarak görünüyorsa, maydanoz kürü ile bu morluklardan kurtulabilir ve sağlıklı gözaltlarına sahip olabilirsiniz.

Maydanoz kürü göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Gözaltı morluklarından kurtulmak için uygulanan ve son derece etkili olan maydanoz kürü sayesinde sizler de işinizin yoğunluğundan dolayı yeteri kadar uyuyamadığınızda ve bu mor halkalara sahip olmaya başladığınızda kurtulabilirsiniz. Maydanoz kürü ister sadece maydanoz suyu olarak isterseniz de maydanoz suyu ve yoğurt karışımı olarak kullanılabilir. Öncelikle 6 kaşık maydanoz ve 4 kaşık yoğurdu blender ya da robot yardımıyla bileşen haline getirmeniz gerekiyor.

Gözaltı morlukları için maydonoz kürü nasıl kullanılır?

Bu karışımı gözaltlarınıza uyguladığınız zaman;

  • 10 dakika beklettikten sonra artık temizleyebilirsiniz.
  • Abartı bir şekilde kullanmaktan sakınıp, bu karışımı yalnızca haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Haftada bir kez yapılması gerekiyor ancak mutlaka aksatmadan ve ertelemeden düzenli olarak yapılması gereken bir kürdür.
  • Bu kürü düzenli olarak uygulamaya devam etmek, güzel sonuçlar elde etmenize ve gözaltı morluklarından kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.
Maydanoz suyunun göz altılarına faydaları nelerdir?

Gözaltı morlukları tedavi edilmediği sürece daha da ilerleme kaydeden ve estetik görünümü kötüye doğru götüren bir durumdur. Bu nedenle doğal kürlerden faydalanarak ve yeterli miktarda uyku çekerek gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle de her açıdan şifalı olan ve gerek yenildiği zaman gerekse bir kozmetik ürünü olarak kullanıldığı zaman maydanozun pek çok etkisi mevcuttur. Bu etkilerinden biri de gözaltı morluklarına ve torbalarına iyi gelmesidir. Maydanoz suyu kullanmak da her zaman etkilidir. Bu nedenle maydanozları güzel yıkayarak doğramalısınız. Doğranmış olan maydanozları bir bardak suda kaynatarak suyunun çıkmasını beklemelisiniz. Suyu ve rengi çıkan ve iyice salan maydanozları sıkarak suyundan ayırmanız gerekiyor. Elde ettiğiniz bu maydanoz suyunu süzerek soğutmalı ve ardından gözaltlarına bir pamuk yardımıyla ya da parmakla uygulamalısınız. Yaklaşık yarım saat beklettiğiniz maydanoz suyunu sonrasında temizleyebilirsiniz.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...