X

Göğüs kalkanı nedir? Göğüs kalkanı ile emzirme nasıl olur?

Göğüs kalkanı nedir? Göğüs kalkanı ile emzirme nasıl olur?

Annelerde, farklı sebeplerden dolayı gereğinden fazla süt üretimi olabilmektedir. Bu sütün kendiliğinden akması ciddi sorunlar yaşatabildiğinden göğüs kalkanı denilen ürün kullanılmaktadır.

Göğüs kalkanı nedir? Ne işe yarar?

Hamilelik ve sonrasında yaşanan emzirme dönemi, bayanların hayatları boyunca unutamayacakları en etkileyici dönemlerdir. Bu dönemlerde bayanlar bir yandan yoğun bir sevginin içerisinde kendilerini bulurken bir yandan da çok büyük sorunlar ile uğraşmak zorunda kalabilirler. Sürecin bu şekilde ilerlemesi de bu dönemin anneler tarafından unutulamamasını sağlamaktadır. Emzirme dönemlerinde olan bayanlar, her gün bebeklerini anne sütü ile beslerken bu dönemde bazen gereğinden fazla süt üretimi olabilmektedir. İlk etapta bu durum anneler için ciddi bir sorun gibi durmasa da günlük hayatlarında birçok zorluğa sebep olur. Dışarıdayken ya da uyurken bir anda göğüslerinden süt gelmeye başlaması kıyafetlerinin kirlenmesi ve bunun yanında sosyal açıdan zorlanmalarına sebep olur. Bu durumlarda sorunu ortadan kaldırmak amacıyla göğüs kalkanı kullanılırken hem kıyafetlerin kirlenmesi engellenir hem de süt başarılı bir biçimde saklanmış olur.

Emzirme kalkanı nasıl çalışır?

Emzirme kalkanı olarak gösterilen bu ürün, her göğüs için 3 farklı parçadan oluşuyor. İlk olarak bayanların vücutlarına değen kısımlarda herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemesi istendiğinden dolayı yumuşatıcı bir katman kullanılıyor. Sonrasında bunun dışında havalandırıcı bir bölme yer alıyor. Bu şekilde bayanlar bu bölmenin üzerinden emzirme işlemlerini yapabiliyorlar. Emzirme dönemlerinin dışında son katmanı göğüslerine taktıklarında ortaya çıkan süt iki katman arasında birikmeye başlıyor. Ancak bu dönemde ortaya çıkan süt kesinlikle kıyafetler ile bir iletişime girmiyor. Ayrıca süt en kaliteli biçimde saklanırken sonrasında rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu sayede bayanlar planlı bir biçimde bebeklerini besleme şansı buluyorlar.

Göğüs kalkanı ile emzirme nasıl olur?

Bu ürünü kullanan bayanlar, ürün takılıyken bebeklerini emzirebilme imkanlarının olup olmayacağını merak ediyor. Cihazın kullanım talimatlarını en iyi biçimde uygulayan bayanlar, rahatlıkla bebeklerini bu kalkan olmasına rağmen emziriyorlar. İçerisinde yer alan aparat, özel olarak imal edilirken yalnıza ilk katman takıldığından bayanların göğüs uçları mekanizmanın dışında kalıyor. Bu şekilde rahatlıkla bebeklerini emzirmeye devam ediyorlar. Ancak son katmanın takılı olduğu durumlarda çocuklarını emzirme şansları olmuyor. Bu son katman yalnızca kıyafetleri sütten korumak ve sütü biriktirmek için kullanılıyor.

Emzirme kalkanı fiyatı ne kadar?

Ülkemizde çok popüler bir ürün olmasa da her geçen gün anneler daha fazla bu kalkandan kullanmaya başlıyor. Ürün, internet üzerinden rahatlıkla sipariş verilebiliyor. İnternet üzerinden verilen siparişlerde 50 TL seviyesinde fiyatlar ortaya çıkıyor. Satışı yapan siteye ve kampanyalara göre 10 TL kadar oynamalar yaşanabilir. Çok uygun fiyatlara sahip olan göğüs kalkanı sayesinde anneler hem sütlerini biriktirip hem de sosyal açıdan ortaya çıkan zorluklar ile baş edebiliyorlar.

Songül Biricik
Emzirme kalkanı ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Bunu kullananlar var mı? Göğüs yara olmasın diye mi kullanılıyor yoksa göğüs ucu olmayan kadınlar mı kullanıyor bunu? Kullanmasak sorun olur mu acaba?