X

Göbek ve basen toparlayıcı korse kullananlar ve etkileri

Göbek ve basen toparlayıcı korse kullananlar ve etkileri

Göbek ve basen toparlayıcı korse; kadınların en çok şikayetçi olduğu göbek ve basen bölgelerindeki fazla kiloların gizlenmesine yardımcı olur.

Göbek toparlayıcı korse nedir? Ne işe yarar?

Kadınların korkulu rüyası haline gelmiş en büyük problemlerinden birisi fazla kilolarıdır. Estetik olarak kötü bir görünüme sebep olan bu fazla kilolar kadınların kendilerini kötü hissetmesine ve aynaya küsmelerine neden olmaktadır. Bölgesel kilolardan kurtulmanın en kalıcı yöntemi spor yapmaktır. Ama günü kurtarmak için özel gün ve davetlerde giyilecek kıyafetin estetiğine dikkat çekmek için göbek ve basen toparlayıcı korseler tercih edilmektedir. Özellikle bölgesel kilolarından şikayetçi olanların tercih ettikleri bu korseler kişilere hem dik bir duruş hem de oldukça estetik bir görünüş kazandırmaktadır.

Basen toparlayıcı korse kullananların yorumları nelerdir?

Göbek ve basen toparlayıcı korse kullananların yorumları incelendiğinde, kaliteli korseler kullanılması gerektiği görülmektedir. Kalitesiz korselerin dikişlerinde meydana gelebilecek yırtılmalar, kısa sürede korseyi kullanılmaz hale getirecektir. Kullanıcılar tercih edilecek korselerin dikişsiz olması doğrultusunda dar elbise ve kıyafetlerle de kolaylıkla kullanılabildiğine dikkat çekmektedir. Alınacak olan korseler nefes alan teknolojiyle üretilmiş olmalıdır. Nefes almayan korseler teri vücuda hapsederek tenin tahriş olmasına hatta mantar oluşumuna sebep olabilmektedir. Bu sebeple sağlıklı korse seçimi her şeyin başında gelmelidir. Kişiler kendi bedenine uygun, naylon olmayan pamuklu malzemeden üretilmiş sağlıklı korseleri satın almalıdır.

Göbek ve basen toparlayan korselerin özellikleri nelerdir?

Göbek ve basen bölgesinin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlayan korselerin özellikleri şunlardır;

  • Kişilerin fermuarını çekemediği ya da düğmelerini ilikleyemediği kıyafetlere kolaylıkla girebilmelerine yardımcı olur.
  • Giyildiğinde kişilerin 1-2 beden daha ince görünmesini sağlar.
  • Elbiselerin altından iz yapmaz ve kolayca giyilip çıkarılabilir.
  • Bedene uygun alındığından vücuda esnek bir şekilde hareket edebilme imkanı sunar.
  • Basen ve göbek bölgesindeki fazla yağları toparlar, sıkı ve daha zarif bir görünüm kazandırır.
  • Kaliteli olanları nefes alabilen ve yumuşak bir kumaşa sahiptir. Satın alırken bu özelliklerde olmasına dikkat etmek gerekir.
  • Gerek dar gerekse bol olmak üzere her çeşit kıyafetle giyilebilir.
  • Vücuda dik bir duruş kazandırarak daha estetik görünüm sağlar.
  • Korsenin belli bölgelerinde kaymayı önleyen silikon şeritler bulunmaktadır. Kullanıcılar korselerin en çok kayma sorunundan şikayetçidir. Silikon şeritler sayesinde kayma probleminin önüne geçilmiştir.
  • Genel olarak S,M,L,XL olmak üzere 4 beden seçeneği bulunmaktadır.
Göbek ve basen toparlayan korse alırken nelere dikkat edilmelidir?

Alınacak olan korsenin etkili bir sonuç gösterebilmesi için kaliteli malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Vücudun toplanıp sıkılaşmasına yardımcı olacak korselerin, teni tahriş edecek naylon kumaştan değil; yumuşak pamuklu kumaştan üretilmiş olması önemli bir detaydır. Uzun süre giyilecek olan korselerin vücuda zarar vermemesi için nefes alan kumaşlardan hazırlanması gerekir. Göbek ve basen toparlayan korse alacak kişilerin bedenlerine uygun korseyi seçmeleri oldukça önemlidir.

Kübra Köseoğlu
Göbek ve basen bölgesini toparlayarak bölgesel zayıflama sağlayan korselerden kullanmak istiyorum. Sadece bu bölgelerde fazlalığım var o yüzden deneyeceğim. Daha önce birkaç kere elbisenin altına bel bölgemin ince durması için korse takmıştım. Basen ve göbek için hangi modeller daha iyi olur?