X

Göbek eritmek için bitkisel yağlar

Göbek eritmek için bitkisel yağlar

Her kadın kendini değerli hissetmek ister. Bazen bu değeri dışarıdan bekler bazen de özünden. Kişinin kendine değer vermesi, mutluluğun bir nevi ön koşuludur. Bu yüzden kişi kendini bilmeli, ne istediğini bilmeli ve buna nasıl ulaşacağını düşünmelidir. Kendinizi değerli hissetmenizin bir yolu da kendinize güvenmenizden geçer. Bu güven hem fiziksel hem de ruhsal olmalıdır. Bu yazının amacı ise fiziksel olarak kendine güvenmeyen kadınlara göbek eritmek için bir nebze olsun yardımcı olabilmek.

Bölgesel zayıflama nasıl olur?

Fiziksel olarak vücudunda beğenmediğiniz ve size güven eksikliği yaşatan birçok bölgeniz olabilir. Genellikle de kolay oluşan ve zor giden göbek bölgesi bu listenin ilk sıralarında yer alır. Eğer sizde göbek bölgenizdeki yağlardan kaynaklı bir güven problemi yaşıyor ve bu durumdan artık kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Göbek bölgesinde yağlanma hem ciltte çatlağa ve katlı bir görünüme sebep olurken hem de kondisyonunuzu bozarak sağlığınızı tehdit eder. Aşırı kilo karaciğer yağlanması gibi önemli hastalıkları tetikleyerek size zarar verir. Genel olarak vücudunuzdaki aşırı kilo göbek bölgenizde ise bu kilolardan kurtulmanız için sizlere yardımcı olabilecek birkaç madde mevcut.

  • Düzenli mekik çekmek
  • Düzenli yürüyüş yapmak
  • Bol sıvı ve en az 2 litre su tüketmek
  • Bitkisel yağlar kürler

Göbek eritmek için bitkisel çözüm

İlk üç maddeye aşina olmayan kalmadığına göre doğrudan son maddenin üzerinde yoğunlaşabiliriz. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için evinizde hazırlayabileceğiniz bir takım kürler mevcuttur. İlk olarak domatesten başlamak doğru olacaktır. Domates suyu göbek bölgesindeki yağlanmalar için oldukça etkili bir çözümdür. Burada dikkat edilmesi gereken ise domatesin doğal olmasıdır. Domates yaz sebzesi olduğu için bu uygulamayı ilk bahar, yaz aylarında yapmak daha etkili sonuç verecektir. Öğlen yemeğinden ortalama on ila on beş dakika öncesinden bir bardak taze domates suyu içilebilir. Vücutta bağışıklık kazanmasını önlemek adına da her on beş günde beş gün ara vermek çok daha iyi sonuçlar verecektir. Ara verilen beş gün içerisinde ise bir bardak ılık limonlu suyu aç karnına içerek toksin atımına yardımcı olunabilir. Bir diğer önerinin başkahramanı ise zencefildir. Küçük dilimler haline getirdiğiniz zencefili yaklaşık on dakika yarım litre kaynar suya atıp kaynattıktan sonra bir adet limonun suyunu içerisine ekleyip iki tatlı kaşığı bal ile karıştırarak karışımı hazırlayabilirsiniz. Özellikle sabahları aç karnına bu kürü kullanmak uzun vadede fayda sağlayacaktır. Ve son olarak hazırladığınız yemeklere az miktarda Hindistan cevizi yağı eklerseniz bu da göbek bölgesindeki yağların yakımını hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Sonuç olarak eğer güven probleminin kaynağı göbek bölgesindeki yağlar ise bir iki ufak detayla kurtulmak mümkündür. Sadece biraz istek ve biraz irade ile bunu başarabilirsiniz.

Belki bunu duymak birçok insanın işine gelmiyor olabilir ama gerçekler ilk üç maddeyi de kapsıyor. Bu yüzden uygulamanız tam olsun ki sonuçlar size sizi tam olarak geri verebilsin.

İlknur
göbek eriten egzersizler ebru şallı tarafından sık sık gösteriliyor ama benim en etkili olanı uygulamam lazım çok fazla zamanın yok bir an önce göbeğimi eritmek istiyorum. Hangi egzersizleri önerirsiniz. Özellikle deneyenler yardımcı olursa sevinirim