X

Forskolin nedir, ne demek? Ne işe yarar?

Forskolin nedir, ne demek? Ne işe yarar?

Zayıflamak için atılabilecek birçok farklı adım bulunurken zayıflama haplarından birisi olarak gösterilen forskolin kullanımı da bunlardan birisidir.

Forskolin nedir, ne demek?

İstedikleri kıyafetleri giymek, daha zayıf ve çekici gözükmek ya da çeşitli hastalıklardan kurtulmak için insanlar kilo verme ihtiyacı hissedebilirler. İnsanların kilo vermek için atacakları adımlara karşı vücutlarının tepkileri farklı olduğundan, insanların kendileri için en uygun yöntemleri bulması gerekmektedir. Bitkiler her zaman zayıflama üzerinde etkili olan ürünler olarak görülürken bu etkilerin ortaya çıkması için uzun yıllar düzenli olarak kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak son dönemde forskolin gibi ürünler bu etkileri bir araya getirerek insanların kilo vermesine sebep olabilmektedir. Zayıflama hapı olarak gösterilen bu ilaçlar alınırken çok dikkatli olunması ve doktorlara danışılması önem arz eder.

Forskolin ne işe yarar?

İlaç sanayinde üretilen ilaçların küçük de olsa yan etkileri bulunur. Bu yan etkilerin ortaya çıkmaması için bazen doz aşımı yapılmadan kullanımı şart olurken bazı durumlarda insanlar yan etkileri önemsemeden asıl sorunun ortadan kalkması için çalışırlar. Forskolin isimli ilaç, normal şartlarda alerji, astım, glokom ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara karşı kullanılmaktadır. Ancak kullanan insanlarda yan etki olarak zayıflama görülmeye başlandığından kilo sorunu olan kişiler bu hapı düzenli olarak kullanmaya başlamıştır. Bu sayede kişiler fazla kilolarından kurtulma şansı elde edebilirler fakat sağlıkları da büyük bir tehlike altına girmiş olacaktır.

Fosrkolin zayıflatırmı? Kilo verdirir mi?

Bu ilacı popüler olmasına sebep olan durum, insanların artık sürekli olarak kilo vermek amacıyla kullanımıdır. Kullanımın bu yönde ilerlemesinin ardından ilaç üzerinde çeşitli deneyler yapılmış ve insanlar üzerindeki sonuçları incelenmiştir. İnsanlarda metabolizma hızını arttıran ve bunun yanında yağ yakımını hızlandıran bir etki gösterir. Bu sayede kişiler gün içerisinde verdikleri kiloları yağlarından verirken daha güzel bir görünüme daha kısa süre içerisinde kavuşurlar. 30 kişilik bir grup üzerinde yapılan araştırmalarda bu ürünün ciddi şekilde etkili olduğu rahatlıkla görülmüştür. Ancak bu durumda insanlar ilacın diğer yan etkilerini de göze almış olurlar. Ayrıca ilacın ana görevi de herhangi bir sorun olmadan kullanıldığında vücut yapısını bozabilir.

Forskolinin zararları nelerdir? Yan etkisi var mı?

Forskolin kullanarak fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler, yan etkilerini de göze almak zorundadır. Bu etkilerin ilk sırasında şiddetli baş ağrıları gelir. İnsanlar eğer bu durumda bir yandan da baş ağrısı hapları kullanmaya başlarlarsa yan etkiler hızlı bir biçimde toplanmaya ve vücudu ciddi biçimde etkilemeye başlar. Bunun yanı sıra böbrekleri ciddi biçimde zorlayan ürünlerden birisidir. Bu sebeple böbreklerinden sorunları bulunan kişilerin düzenli olarak ürünü kullanması son derece yanlış bir tercih olacaktır. İnsanların kilo vermek amacıyla kullandığı forskolin ciddi biçimde yan etkileri olan ve iyi araştırma yapılmadan kullanılmaması gereken ürünlerden birisidir.

Hikmet Cansız
Forskolin bitkisinin tablet olarak kullanıldığını duymuştum. Zayıflamak için güzel bir alternatif olabilir diye düşünüyorum. Kullananlar var mı acaba? Gerçekten kilo verdirir mi?