X

Fesleğen diyeti ve listesi nedir? Nasıl yapılır?

Fesleğen diyeti ve listesi nedir? Nasıl yapılır?

Fesleğen diyeti zayıflamayı sağlayan, düzenli beslenme alışkanlığı edinmeyi kolaylaştıran ve yağ yakıcı özelliği sayesinde hızlı kilo vermeye yardımcı olan bir kilo verme yöntemidir.

Fesleğen diyeti nedir?

Fesleğen bitkisi içeriğinde bulunan birçok yararlı asitler sayesinde kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Geçmişten günümüze kadar çoğu hastalıkta tedavi edici özelliğinin olması zayıflamak isteyenler için de alternatif olmuştur. Güçlü bir antioksidan olmasından dolayı diyet yaparken fesleğenin diyet listelerine dahil olması vücudun kilo vermesinde etkili olmaktadır. Fesleğen vücutta toksin atılımını en hızlı yapabilen bitkilerden biridir. Hint kültürüne göre fesleğenin vücuda olan etkileri yaşlanmayı da geciktirici özelliğinin olmasından dikkat çeken bitkiler arasında yer alır. Zayıflamak isteyenlerin en büyük sorunlarından biri olan ödem problemi fesleğen diyeti sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir.

Fesleğen diyeti listesi ve tüketimi

Sağlıklı kilo vermek isteyenler için fesleğen bitkisinin çay olarak tüketilmesi hem toksinlerin atılmasına hem de vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasında etkili olacaktır. Kilo vermede vücutta biriken toksinler bir süre sonra kilo düşüşlerini durdurabilmektedir. Fakat fesleğen çayı toksinlerin atılması için en etkili yöntem olacağından düzenli kilo verilmesinde duraklamanın yaşanmasına engel olacaktır. Uygulanan diyet listelerine ek olarak günlük tüketilecek olan fesleğen çayı kişinin hızlı kilo vermesi için yardımcı olan bitki çaylarından biri olmaktadır. Beslenme uzmanları tarafından son zamanların en çok tercih edilen fesleğen çayı kilo vermek isteyenler için de vazgeçilmez bitki çayları arasında yer almaktadır.

Fesleğen çayı nasıl yapılır? Zayıflatırmı?

Diyet yaparken diyet listelerinde bulunan bitki çayları metabolizmanın daha hızlı çalışmasını ve vücudun antioksidanlardan kurtulması için tercih edilmektedir. Yeşil çay ve diğer bitki çayları gibi kilo verilirken fesleğen çayının da tercih edilmesi kısa sürede kilo vermeyi etkilemektedir. Kilo vermek için tüketilen birçok bitki çayının içerisinde yer alan fesleğen çayı özellikle kan şekerini dengelediğinden dolayı çok fazla acıkma hissinin ortaya çıkmasına engel olmaktadır. Diyet yaparken vücudun tüm değerlerinin baz alınması ve buna göre diyet listesinin oluşturulması kişinin özel beslenme planının olmasını sağlamaktadır. Bitki çayları bu aşamada vücudun yenilenmesi için tercih edilmektedir.

Fesleğen diyeti nasıl yapılır?

Beslenme ile beraber vücutta yakılan yağların dışarıya atılması yine sıvılar sayesinde olmaktadır. Fesleğen diyeti yaparken sıvı tüketiminin sağlanması vücudun temizlenmesi ve kilo vermesinde etkili olan yöntemlerden biridir. Fesleğen çayı günlük olarak tüketildiğinde kişinin kısa sürede kilo verdiği görülebilmektedir. Fesleğeni çay olarak tüketmek için kaynar su içerisine ilave edilen fesleğen çiçek ve yaprakları dinlendirilip tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca vücutta oluşan ödemin hızlı bir şekilde atılmasında etkili olacağından bol miktarda su tüketilmesine de özen gösterilmesi gerekir. Kan şekerinin dengelenmesi kişinin çok fazla yemek yeme ihtiyacının da önüne geçerek kilo verilmesini hızlandırır.

Deniz Çakır
Fesleğen çayı diyeti kilo verme konusunda etkili olur mu? Sigara konusunda bu bitkinin çok etkili olduğunu duymuştum. Zayıflama yardımcı etkilerini duyunca denemek istedim. Nasıl yapılır? Herhangi bir zararı olur mu?