X

Evde kilo nasıl verilir? Evde zayıflama yöntemleri

Evde kilo nasıl verilir? Evde zayıflama yöntemleri

Spor, egzersiz, yürüyüş gibi aktivitelere zaman ayıramayan çoğu vakti evde geçen kişilerin en çok merak ettiği soru evde kilo nasıl verilir? Tüm gün evde bulunan veya evinden ayrılmadan zayıflamak isteyenler için evde zayıflama yöntemleri bu yazımızda. Kişilerin yaşam standartları birbirlerinden çok farklı olmaktadır. Bunun yanında kişilerin günlük yaşantılarında ortaya koydukları davranışları yaptıkları işler, aktiviteler bedenlerinin hareket yapısı beden kütlelerinin boyutunu belirleyen unsurlardan olmaktadır. Kilo sorunu herkes tarafından hissedilen bazen çok düşük kilolarda olupta biraz kilo almak isteyenler olduğu gibi bunun tam tersi fazla kilo alarak zayıflamak isteyenlerde çoğunlukta olmaktadır. Fakat her ikisi de aslında kendi yaptıkları bir eksiklik yüzünden bu durumla karşılaştıklarının ilk bakışta farkına varmayabilmektedir. Tabi ki tıbbı bir sağlık sorunundan kaynaklanmıyorsa. En basit kilo alma yöntemi öğünlerden sonra hareketsiz kalmak olmaktadır. Ayrıca besinlerin çok yağlı veya şekerli oluşu da kilo alma yönünde artı bir fonksiyondur. Ama en etkili olan hareketsizlik olmaktadır . Çünkü ne kadar yağlı ne kadar şekerli yerseniz yiyin eğer sportif bir gün geçirip kalorilerinizi yakıyorsanız dengeyi sağlayabilirsiniz. Birde yemekten hemen sonra işbaşı yapıyor ve oturarak çalışıyorsanız yada biraz şekerleme yapayım diyorsanız işte kilo almaya davetiye çıkarıyorsunuz demektir.
Ev içinde yaşıyorsunuz hareket alanınız dar. Yapılacak bir şey yok mu diyorsunuz tabi ki de hayır.

Kişi isterse kendine hareket alanı yaratabilir sizde evde kendinize hareket alanı yaratabilirsiniz.

 • Su içmek için suyu yanı başınıza bırakmayın evin en uzak noktasına bırakın. Üşenmeden gidin yürüyerek kendiniz alın.
 • Balkona çıkmak için en uzak kapıyı kullanın.
 • En önemlisi eğer yüksek katlı binada oturuyorsanız kesinlikle asansör yerine merdivenleri kullanın. Tabi ki hem inerken hem çıkarken.
 • Market alışverişinizi eğer yürüme mesafesine bir noktada ise kesinlikle taşıt yerine yürümeyi tercih edin.
 • Komşu ziyaretlerinde ikramları geri çevirmek için en başta az isteyin özellikle bayanlar birbirini anlayacaklardır.
 • Temizlik işlerinde elektrikli aletler yerine manuel olarak bizzat siz temizleyin bütün vücudunuz hareket etsin.
 • Bol bol su için. Fakat sadece su için çünkü uzmanların tavsiyelerinden çıkarılan sonuçlarda çay, meyve suyu veya kahve vücutta su emici bir etki yarattığından bu tür içecekler su ile eşdeğer kazanmamakta oldukları anlaşılmaktadır.
 • Sizlere en önemli tavsiyelerimizden birisi en önemlisi de budur. Öncelikle bedeninizi sevin yani kendinizle barışık olun. Aynada kendinizi seyrederken başarılı olduğunuza kendinizi inandırın. Kilo verme konusunda önce kendi kendinizi ikna edin. Her insanın genetik bir yapısı olduğunu ideal kilonuzun ne olması gerektiğine kendinizi inandırın .çünkü sıfır beden tabiri pekte iyi bir hedef olmamaktadır. Bu ölçüler herkes için iyi sonuçlar vermeyebilmektedir.
 • Bütün bu davranışları yapmaya karar verdiniz şimdi ne yemeliyim diye düşünüyorsanız. Evin içinde ne elinize geçerse midenize doldurmayın. Alışkanlıklarınızdan kendinizi vazgeçirin. Yemek istediğiniz canınız çeken besinlerden özellikle çikolatadan sadece tadın bütün kutuyu veya tableti yemeyin.
 • Hazır meyve suyu yerine taze sıkılmış meyvelerden elde edeceğiniz suları içmeye gayret edin.
 • Gazlı şekerli içecekleri az tüketin.
 • Sebzeleri kızartma yerine buharında haşlayıp pişirerek tüketin. Yağ koymak istiyorsanız yağlı seviyorsunuzdur diye söylüyorum çok az varlığını hissedecek kadar damlatınız.
 • Bütün yediklerinizde kalori yapıcı faktörler mevcuttur eğer hareketsiz kalırsanız az yedim nasıl olsa diyerek kulak ardı ederseniz ne erseniz yiyin aldığınız kaloriler yakılmadığında yağa dönüşmektedir. Buda zaman içinde vücut yağlanmalarını beraberinde getirmektedir.Yemekleri yedikten sonra kalori yakmak yağları eritmek için yaktığını kalori ile aynı olmayacaktır onun için en başından tedbirinizi alın.

Bütün bu hareketleri ve davranışları önce kendinizi inandırıp yaptığınızda inanın vücudunuz istediğiniz dengeyi yakalayarak aynada daha çok hoşlanacağınız görünümle karşılaşmış olacaksınız. Evde kendi başınıza yapabileceğiniz evde zayıflama hareketleri ile evde kilo verebilir, daha zayıf daha fit görünebilirsiniz.

Ümmü
Ben de evde aldığım kilolarımı yine evde verdim. Önceden hemen her gün komşularla toplanıp çay toplantıları yapardık. Tabi ki çayın yanında da gelsin börekler gitsin çörekler. Sonra arkadaşlardan biri diyete ve spora başladı. Benim spor imkanım olmadığı için ben de evde spor yapmaya başladım evimin işini tamamen kendim yapıyordum artık bütün ihtiyaçlarımı vs. Boş boş oturarak hiç vakit geçirmiyordum çünkü insan boş kalınca habire yiyor içiyor. Böyle böyle kilo verimi başladı ben de rahatlardım. İnsan istesin yeter ki..Yazı da çok güzel bilgi vermiş bu arada keinlikle okunmalı
Gaye Soralı
Doğum sonrası bebeğinize bakacak bir bakıcınız yoksa siz de benim gibi evde kilo vermek zorundasınız. Ben bütün kilomu evde verdim diyebilirim . Birincisi sık sık ama az az besleneceksiniz. Evinizin işini sağlığınız el verdikçe kendiniz yapacaksınız spor niyetine. Bebeğiniz bu dönemde emiyorsa vücudunuz normalden fazla yağ yakacak demektir bu sizin için büyük avantaj tabi bu arada emziriyorum diye gereksiz besin tüketmek yok. Bir de bol bol su tüketeceksiniz. Böyle yaparsanız kilo falan kalmıyor. Sağlığınız el veriyorsa bu çok basit ve kalıcı bir yöntem herkes için de geçerli bir yöntem.