Elma sirkesinin faydaları ve zararları nelerdir? Elma sirkesi ile zayıflama

Zayıflama 30 Kasım 2016 - 23:04:58 Mutlu Blog
Elma sirkesinin faydaları ve zararları nelerdir? Elma sirkesi ile zayıflamaElma herkes tarafından sevilerek tüketilen bir meyvedir. Ara öğünlerde veya açlık hissettiğinizde elma yiyerek açlığınızı geçiştirebilmektesiniz. Uzmanlar tarafından da yapılan açıklamalarda elmanın vücut açısında en yaralı bir meyve olduğu belirtilmektedir. Çünkü vücut açısından ph oranı en uygun meyve olduğu araştırmalar ile ortaya çıkarılmıştır. Yine uzmanların tavsiyesi olarak gece yatmadan önce içeceğiniz elma sirkesi vücuttaki toksinleri yok etme konusunda başarılı olmaktadır. Bunu nasıl yapacaksınız? Yatmadan önce 200 ml ılık suyun içine 2 çorba kaşığı elma sirkesi koyarak içebilirsiniz. Aynı zamanda sabah kalktığınızda da aç karnına aynı şekilde hazırladığınız karışımı içebilirsiniz. Buna tercihinize göre az miktara da bal ilave edilebilmektedir. Bu karışımı ses kısıklığı içinde uygulayabilirsiniz.bunun içinde aynı yaptığını sirkeli suyun içine zencefil ilave ederek içtiğinizde ses tellerinde yutakta ve vücutta bulunan toksinleri yok etmiş olmaktadır. Bu karışımı düzenli olarak 21 günlük sürede uyguladığınızda kilo verme isteğinizi de yerine getirirken cildiniz güzelleşecek aynı zamanda böbreklerinizde düzene girecektir.

Elma sirkesinin faydalarını bilmeyenler sadece turşularda salatalarda veya mezelerde kullanıldığını bilmektedirler. Fakat sadece bunlarla sınırlı kalmayıp sağlıktan başka temizlik alanında da elma sirkesinin kullanımı gerçekleştirilmektedir. Elma sirkesi içerik bakımından anti bakteriyel ve antifungal özellikler taşımaktadır. Bunun yanında kullanım alanlarındaki faydalarını sıralayacak olursak; Sebze ve meyveleri dalından kopardığımızda veya marketten, manavdan veya sokak satıcılarından aldığımızda üzerinde bir çok toz kir ve gözle göremediğimiz birçok mikroorganizma barındırmaktadır. Bunların yanında dalında birçok zirai ilaç kullanılmaktadır. İşte bu tür tozlardan mikro organizmalardan ve üzerindeki ilaçlardan arındırmak için elma sirkesi ile karıştırdığımız su içinde beklettiğimizde sterilize edilerek istenmeyen zararlardan kurtulabilmekteyiz.

Elma sirkesinin faydaları ve zararları

 • Elma sirkesinde bulunan beta keroten bu kullanımlarımız esnasında vücudumuza geçerek bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.
 • Elma sirkesi doğru kullanıldığında su ile karıştırılarak aç karnına tüketildiğinde kolesterol ve tansiyon düzenlenmesinde de etkili olmaktadır.
 • Elma sirkesi antiseptik özelliği sayesinde toksin attırmada etkilidir.
 • Elma sirkesi vücuda alınması ile metabolizmamıza yardımcı olması bakımından sindirimi hızlandırarak karaciğerimizin daha az yüke bindirilmesine yardımcı olur
 • Elma sirkesi midemizde tokluk hissi yaratarak daha az yememizi sağlar bunun neticesinde de eğer fazla kilo surunu var ise bu kilolardan kurtulmada yardımcı olur.
 • Elma sirkesi karaciğer yağlanmalarında veya karaciğerin temizlenmesinde de rol oynadığı söylenir.
 • Elma sirkesi kullananlar vücutlarında önceden oluşan ve çevreye rahatsızlık veren kokudan kurtulur aynı zamanda ağız ve nefes kokularını da yok edici etkisi vardır.
 • Elma sirkesi saçların bakımında ve beslenmesinde de etki yaratmaktadır.
 • Yaşlanma belirtileri olan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını hızlandırırken cilde balkım desteği sağlar ve korur.
 • Elma sirkesi cilt yağlanmalarını önlerken ciltteki ph oranını dengede tutar.
 • Ciltte oluşan lekelerin yok edilmesinde etki gösterir.
 • Elleri ve ayakları yumuşatma etkisinin yanında ayaklarda oluşan kötü kokuları yok eder.
 • Bağırsaklarda gösterdiği etkinin sonucu hemoroit rahatsızlığını ve kabızlık sorununu engelleyici etkisi vardır.
 • Bütün bu faydalarını vücudunuzda hissetmek görmek istiyorsanız su ile incelterek kullanmalısınız.

1 yorum eklenmiş. Ortalama puan: 5 (1/5)
Beğendiniz mi?
Lütfen oy verin...
41
10
6
6
5Yorum Yaz:Puanla: Kötü - - İyi

Yorumlar

Elma sirkesi ile zayıflayan var mı? birkaç kilo fazlam var ve önümüzdeki birkaç hafta içinde bu kiloları vermem lazım. Önümde çok fazla zamanım olmadığı için işe yarayan bir zayıflama yöntemi uygulamam lazım. Elma sirkesi zayıflatıyor diye duydum ama daha önce hiç denemediğim için işe yarıyor mu gerçekten zayıflatıyor mu bilmiyorum. Elma sirkesi ile kilo verenler bana yardımcı olur mu? Elma sirkesi kullanarak zayıflayabilir miyim?