X

Dudak dolgunlaştırmak için ne yapılmalı?

Dudak dolgunlaştırmak için ne yapılmalı?

Hepimiz dolgun dudaklara sahip olmak isteriz. Yüz bölgesinde en dikkat çekici noktalardan bir tanesi de dudaklardır. Dudaklarınız ince ve bu durumdan rahatsız iseniz çeşitli yöntemlerle dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Dudak dolgunlaştırmak için cerrahi yöntemler olduğu gibi cerrahi herhangi bir işleme gerek kalmadan uygulanan doğal yöntemler de bulunmaktadır. Günlük olarak uygulanan en basit yöntemlerden biri diş fırçasıdır. Diş fırçası yardımıyla sabah evden çıkmadan önce dudaklarınızı fırçalarsanız gün içerisinde dolgun görünmesini sağlayacaktır. Kullanılan diş fırçasının temiz olması gerekir. Bunun dışında doğal tariflerle uygulanan yöntemlerde dudakların dolgulaşmasını sağlamaktadır.

Tarçın ile dudak dolgunlaştırma

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için çeşitli estetik müdahalelere gerek kalmadan ve kimyasal ilaçlar kullanmadan doğal yöntemler bulunmaktadır. Hem sağlıklı hem de dolgun ve çekici dudak görünümü kazanmanız için uygulayacağınız doğal yöntemlerden biri tarçındır. Vazelin ile tarçın yağını karıştırıp gece yatmadan önce dudaklarınıza uyguladığınız takdirde kısa süre içerisinde dudaklarınızın dolgunlaştığını göreceksiniz. Tarçın yağı ve vazelini karıştırarak elde ettiğiniz karışımı sürekli kullanabilirsiniz doğal yöntem olduğu için herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Aynı şekilde nane yağıda vazelinle karıştırılıp uygulandığı takdirde dudaklarınızın kısa bir süre içerisinde dolgulaşmasını sağlayacaktır.

Bal ve zeytinyağı ile dudak dolgunlaştırma

Diğer bir etkili dudak dolgunlaştırma yöntemi bal ve zeytinyağıdır. Bir kaşık bal ve birkaç damla zeytinyağı karıştırılarak kür haline getirilir. Hazırlanan karışımla diş fırçalar gibi diş fırçasıyla dudaklarınızı yaklaşık 3 dakika gibi bir süre fırçalayın. Bu yöntemi her akşam yatmadan önce uygulayın. Bu yöntem bir hafta gibi bir sürede etki edip dudaklarınızın dolgunlaşarak daha çekici bir hale gelmesini sağlayacaktır. Bal ile uygulanan yöntemlerden diğeri de kabartma tozudur. Bir kaşık balın içerisine bir miktar kabartma tozu konulup diş fırçası yardımıyla uygulandığı takdirde dudaklarınızın dolgulaşmasını sağlayacaktır. Bu yöntemi 2 günde bir uygulayarak hızlı bir etki görebilirsiniz.

Dudak dolgunlaştırıcı egzersiz

Doğal yöntemlerin dışında uygulanan yöntemlerden biride çeşitli dudak egzersizleridir. Kişi düzenli olarak dudak egzersizleri uygularsa dudakları zaman içerisinde dolgunlaşır. Bu hareketlerden biri ağzınızı ''A'' ve ''U'' şeklini tekrar ederek açıp kapamanızdır. Yarım saat boyunca bunu sürekli tekrar etmeniz dudaklarınızın dolgunlaşmasını sağlayacaktır. Derin nefes alıp bu nefesi yavaş yavaş ağzınızda büzerek verdiğiniz zaman da dudaklarınız dolgunlaşacaktır. Üfleme hareketleri de dudakların kalınlaşmasını sağlayacak hareketlerdir. Çeşitli dudak kalemleri ve ruj yöntemleriyle dudaklar daha kalın ve çekici bir görünüm kazanmaktadır. Uygulanan diğer yöntem ise dudaklarınıza baskı yapan yöntemlerdir. Bir parfüm şişesi ya da herhangi bir kapak yardımıyla dudaklarınızı sıkıştırıp kan akışını hızlandırabilirsiniz. Bu hareket dudaklarınızın dolgunlaştıracak bir harekettir. Dudak hareketleri dışında da dudak dolgunlaştırmak için çeşitli enjekte yöntemleri de bulunmaktadır. Bu yöntemler doktor kontrolü altında kısa bir süre de yapılmaktadır.

ebru sonat
doğal yollardan dudak dolgunlaştırmak için ne yapabilirim?