X

9 bitkili zayıflama çayı nedir? Malzemeleri, kullananlar, yapılışı, zararları ve faydaları

9 bitkili zayıflama çayı nedir? Malzemeleri, kullananlar, yapılışı, zararları ve faydaları

İnsan vücudunda kilo alımına yol açan vücut içerisindeki zararlı maddelerin atılmasına destek sağlayan çaya 9 bitkili zayıflama çayı denir.

9 bitkili zayıflama çayı nedir?

9 bitkili zayıflama çayı vücuttaki yağların yakılmasına destek olarak metabolizmanın hızlanmasını sağlamakta, sindirimi rahatlatmakta ve hazımsızlık sorunlarına iyi gelmektedir. Çayın özelliği içinde yer alan bitkilerin antioksidan etkisi olmasıdır. Bu özellikten kaynaklı olarak vücutta biriken toksinler dışarı atılmaktadır. Bunun yanı sıra bağışıklık sisteminde olumlu etkilerinin olduğu söylenmektedir. Sağlıklı olarak kilo kaybetmeyi sağlayan dokuzlu çay kilolu kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Dokuzlu zayıflama çayının faydaları nelerdir?

  • Vücuda enerji verdiği ve vücudun dinamik olmasını sağladığı belirtilmektedir.
  • Öğünlerde tüketilen besinlerin rahat bir şekilde hazmedilmesini sağlamaktadır.
  • Yağ seviyesinin en az miktara inmesini sağlamaktadır.
  • Tokluk hissi verdiği için iştahı kapatmaktadır. Dolayısı ile porsiyonların azalmasını sağlar ve bu sayede daha az yemek tüketilmektedir. Porsiyonların küçülmesi ile yağ oluşumları engellenmektedir.
  • Vücutta depolanan yağların enerji haline gelmesine yardım etmekte ve kalori yakmayı hızlandırmaktadır. Çay sayesinde yağ atımı gerçekleşir.
  • Sindirim sisteminin düzene girmesini sağladığı için kilo vermek hayal olmaktan çıkarak gerçekleşmeye başlamaktadır.
  • Şeker emiliminin azalması için destek sağlamaktadır.

Zararları ve kullanıcı yorumları

Kullanıcı yorumlarının incelenmesinin sonucunda kilo kaybetmek isteyen kişilerin bu çayı tercih ettiği anlaşılmaktadır. Dokuzlu çay doğal olduğundan dolayı yan etki veya herhangi zararlı bir etkenle ilgili bir açıklama belirtilmemektedir. Çayın içeriğinde kimyasal bileşenler yoktur. Bu yüzden kullanan kişiler çayla ilgili herhangi bir sorun yaşadıklarını belirtmemişlerdir.

İçeriğinde neler vardır?

İçerisinde bulunan bitkiler arasında mate çayı vardır. Mate çayının özelliği iştahın kapanmasına yardımcı olmaktadır. Doğal bir şekilde vücuda enerji vermektedir. Zengin oranda antioksidan özelliği fazla olan yeşil çay vardır. Yeşil çay vücuttaki toksinlerin atılmasına destek olmaktadır. Kan temizlenmesi için etki sağlayan cinnema bitkisi dokuz bitkinin içerisindeki malzemeler arasındadır. Şeker emilimini engellemekte ve vücuda enerji vermektedir. Bir diğer malzeme ise funda yaprağıdır. Vücutta bulunan yağlar kiloya yol açmaktadır. Bu yağları enerjiye dönüştürme özelliği vardır. Ayrıca ödemi dışarı atma konusunda oldukça başarılı bir bitkidir. Bilye kekik ismindeki diğer malzeme yani bitki ise sindirim sistemini dengelemektedir. Sindirimi dengelemesinin yanı sıra hazım problemleri üzerindeki etkileri olumludur. Bağırsakları dengeli ve düzenli olarak çalıştıran barut ağacı kabuğu bu dokuz malzemenin içerisinde yer almaktadır. Vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasına destek sağlayan sinir ot isminde bir bitki bulunur. Enerjiyi arttıran çoban çökerten otu vardır. Zayıflama sürecinde popüler olarak tanınan biberiye ise 9 bitkili zayıflama çayı arasında bulunan bitkilerdendir. Vücutta fazla yağlar birikir. Bu yağların atılması için destek sağlamaktadır. Ayrıca hem yağların erimesini sağlar hem de hazmı kolaylaştırmaktadır. Toksinlerin dışarı atılması konusunda da etkili olduğu söylenmektedir.

Elif Kara
9 bitkili zayıflama çayı yapılışı nasıl? Malzemeleri nasıl hazırlanır? Kullanıcı yorumlarını okudum ve kullanmaya kara verdim. Nereden sipariş verebilirim? Evde kendim de hazırlayabilir miyim? Fiyat bilgisi nedir tam olarak?