X

Doğal diş beyazlatma yolları ve tarifi

Doğal diş beyazlatma yolları ve tarifi

Doğal diş beyazlatma yolları; dişlerin daha bakımlı gözükmesini sağlayan yöntemlerdir.

Dişleri beyazlatmak için yapılması gerekenler

Herkesin hayat boyu güzel görünmek ve estetik bir yapıya sahip olmak için en istediği durumlardan biri de dişlerinin beyaz olmasıdır. Beyaz dişlere sahip olan bireyler gülmeyi daha fazla sever ve dişlerini daha fazla meydana çıkarırlar. Dişler sarı olduğu zaman ya da lekeli olduğu zaman ne yazık ki estetik görünümden uzak ve sağlıksız, bakterilerle dolu bir ağız olduğunun göstergesidir. Sigara, çay ve kahve gibi kafeinli ve nikotinli besinler ne yazık ki dişlerin yapısında bozulmalara, sararmalara ve lekelere yol açıyor. Dişlerinizin daha beyaz olmasını ve daha parlak görünmesini istiyorsanız, öncelikle bu alışkanlıkları en aza indirmeli ya da tamamen bırakmalısınız. Doğal olarak dişlerinizin daha beyaz ve lekesiz bir hal almasından yanaysanız, günde en az iki kez ve iki dakika boyunca dişlerinizi doğal içerikli bir diş macunuyla fırçalamanız gerekiyor. Üç ayda bir diş fırçanızı değiştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Diş beyazlatma yolları nelerdir?

Dişlerinizi doğal olarak beyazlatmanın en etkili yollarından biri limon ve karbonat kullanmaktır. Karbonat ve limonun leke ve iz açıcı bir özelliği vardır. Bir çay kaşığı karbonat ve limon suyunu karıştırarak bu karışımı haftada en az iki kez tekrarlamanız gerekiyor. Karbonat ve limon suyu köpürerek dişlerinize nüfuz ediyor ve renginde açılmalar olmasına olanak sağlıyor. Lekeleri yok etmese de renk açıcı olarak kullanılabilen diğer ürün ise sofra tuzudur. Islak diş fırçanıza bir miktar tuz alarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Doğal diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

  • Karbonat, tuz ve sirke üçlüsünü karışım halinde kullanarak dişlerinizin lekelerinden kurtulabilirsiniz.
  • Daha güzel kokulu bir karışım elde etmek istiyorsanız, tarçın ve adaçayı karışımından faydalanabilirsiniz.
  • Kahve telvesi ve limon karışımı da dişleri son derece beyaz gösteren bir karışımdır.
  • Her alanda fayda sağlayan muz kabuğuyla da dişlerinizi silebilir ve aradaki farkı görebilirsiniz.
Doğal diş beyazlatma tarifi nedir?

Çilek dişlerdeki lekelerin yok olmasına yardımcı olmasının yanı sıra aynı zamanda plak oluşumuna da engel olur. Bir miktar ezilmiş çilekle dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Mikropları öldüren ve bakterilerin çoğalmasına engel olan gliserini de diş beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda portakal kabuğu ve defne yapraklarını un haline getirerek kullanabilirsiniz. Tüm bu doğal yöntemleri dilediğiniz zaman ve dilediğiniz şekilde uygulamaya geçirebilirsiniz. Zamanla dişlerinizin renginde açılmaların, sararma ve lekelerde azalmaların meydana geldiğini görmüş olacaksınız. Ancak tüm bu doğal yöntemler işe yaramıyor ve dişlerinizde hala sararma ve lekeler görünüyorsa, diş temizleme ve beyazlatma bantlarından destek alabilirsiniz. Aynı zamanda sık sık diş ipi kullanmak ta işinize yarayacaktır. Sigara, çay, alkol, kahve gibi koyu renkli içeceklerden de uzak durmak ve dişler üzerinde lekenin oluşmasına engel olmak gerekiyor. Bu durumlara dikkat ettiğiniz sürece dişleriniz daha beyaz olacaktır.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...