Diyet yaparken nelere dikkat edilmeli? Diyet yaparken yapılan hatalar

Diyet 06 Ekim 2016 - 21:45:52 Mutlu Blog
Diyet yaparken nelere dikkat edilmeli? Diyet yaparken yapılan hatalarBildiğimmiz gibi zayıflamak için birçok yöntem vardır. Birçok yöntem uygulayıp etkin sonuç alınamaması zayıflama yolundaki en büyük sorunlardan biridir. Bu yöntemlerin birçoğunun işe yaramama nedeni aslında yapılan yanlışlardır.

Diyette doğru bilinen yanlışlar

  1. Diyet listenizden karbonhidratı tamamen kaldırmak. Bu gerçekten büyük bir hata çünkü karbonhidratın fazlası kilo almanıza neden olurken hiç olmaması da vücut dengenizin bozulmasına yol açar. Karbonhidrat eksikliği kas kaybı ve hatta bazı zamanlar girdiğiniz tatlı krizlerinin bile asıl sebebidir. O yüzden diyet yapmak istiyorsanız hiçbir şey yememeye değil yalnızca sağlıklı beslenmeye çalışın. Her şeyden yiyin ama azar azar.
  2. Bitki çaylarını yanlış tüketmek diyetteki hatalardan biridir. Bitki çayları sindirim sisteminizin hızlanmasına yardımcı olsa da yanlış çayları tükettiğinizde yada bu çayları çok fazla içtiğinizde ciddi zararlara neden olurlar. hatta çaya başlamadan önce nasıl ne zaman kullanacağınızı iyice planlayıp içtiğiniz çayın tamamen doğal ve hatta mümkünse sağlık bakanlığı onaylı olduğundan emin olun. Eğer çay için uygun bir bünyeniz yoksa da kesinlikle kullanmayın.
  3. Herkesin metabolizması farklı farklıdır. Diyet kişiye özel olmalıdır. O kişinin yaptığı diyet onun vücudu için uygundur ve hemencecik zayıflamıştır ama sizin kumaşınız kimseyle aynı değil. kendinizi başkalarıyla bir tutup onların yaptıklarını yapmaya çalışırsanız yanlış yapar ve kendinize zarar verirsiniz. Bu yüzden bir diyetisyene gidin ve onun dediklerinden şaşmayın. Çünkü diyetisyeniniz size göre bir liste düzenler ve hatta yapacağı testler sonucunda herhangi bir vitamin eksikliği yada başka bir sorununuz varsa kilo verememenizin sebebi bu da olabilir. Bu yüzden doktora gitmek uygun olacaktır.
  4. Gereğinden fazla spor yapmak sağlıklı değildir. Yeteri kadar spor yapmak en ideal yöntemdir. Eğer herhangi birinin size kilo vermek konusunda verebileceği tek bir tavsiye varsa oda şudur ki: 'Her şeyin fazlası zarar.' Eğer kilo vericem diye habire spor yaparsanız kendinizi fazla zorlayarak sinir hastalıklara yada eklem sorunlarına kadar pek çok zorlukla yüz yüze kalabilirsiniz. lütfen diyet listenizle uyumlu sizi fazla zorlamıcak güzel bir egzersiz programı yapın ve fazladan kaçının.
1 yorum eklenmiş. Ortalama puan: 3 (1/5)
Beğendiniz mi?
Lütfen oy verin...
5
2
4
2
2Yorum Yaz:Puanla: Kötü - - İyi

Yorumlar

diyet yaparken kaçamak yapmamaya kendinizi kandırmamaya çalışın :) söylemek kolay ama ben bile bazen kendimi kandırıyorum :D