X

Cold mix damla nedir? Fiyatı, kullanımı, yan etkileri ve faydaları

Cold mix damla nedir? Fiyatı, kullanımı, yan etkileri ve faydaları

Cold mix damla, rahat nefes almanızı sağlayan ve burun tıkanıklığınızı gidermeye yardımcı olan bir üründür. Üst solunum yolunda meydana gelen burun akıntısı ve tıkanıklığı günlük hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Tamamen doğal bileşenler oluşan bu damla tıkanıklık ve akıntının kısa sürede tedavi edilmesine yardımcı olur. Sağlamış olduğu anti-viral etki sayesinde antibiyotik kullanımını en aza indirgeyerek üst solunum yolu enfeksiyonlarının kısa bir süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır.

Cold mix damla nedir?

Cold mix damla grip, farenjit, bademcik iltihabı, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi birçok solunum yolu enfeksiyonu kaynaklı hastalığının tedavisinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda anti-viral etkisi sayesinde koruyucu etki yaratmaktadır. Virüslerle birebir bir mücadele sağlayarak vücuttan atılmasına Doğal bileşenlerden oluştuğu için herkesin kullanımına uygundur. Aile boyu kullanılabilen bu ürünü yakanıza ya da yastığınıza damlatarak gün boyu etki hissedebilirsiniz. Alkol, mentol ve reçine içermediği için bebek ve çocuklarda da rahatça kullanılabilmektedir. İçeriğinde okaliptöl ve kamfen bulunmaktadır. Bu damla ilaç değildir ve içilmez. Masaj yağı olarak kullanılmaz.

Faydaları nelerdir?

Cold mix damlanın birçok faydası ve etkisi bulunmaktadır. Bunlara değinecek olursak:

  • Vücudu bakteri ve virüslere karşı korur.
  • Üst solunum yolu enfeksiyonlarının rahatlamasına yardımcı olur. Soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavi edilmesine yardımcı olur ve hatta tedavi süresini kısaltır.
  • Burun kanallarının açılmasına yardımcı olarak, tıkanıklığı giderilmesini sağlar.
  • Antibakteriyel, antiviral ve burun açıcı etkisi bulunmaktadır.
  • Gün boyu süren etkisi sayesinde rahat nefes almaya yardımcı olur.

Nasıl kullanılır?

Cold mix damla kullanımı oldukça pratiktir. Bu damla günlük giysilerin yaka veya omuz kısımlarına, pijamalara ya da yastığa damlatılarak kullanılabilir. Eğer ev ya da araç içerisinde kullanılacaksa bir pamuğa damlatılarak koruyucu bir etki sağlanabilir. Soğuk buhar makineleri için kullanımında 2 damla yeterlidir. Sıcak su küvetinde uygulamak için 10 damla önerilmektedir. Sauna alanında kullanım için taşa dökülmek üzere hazırlanan su içerisinde 5 damla koymak yeterli olacaktır. Eğer soğuk algınlığı amacıyla kullanılacaksa 3 ile 7 gün arasında günde 3 defa 2-3 damla omuz veya yaka kısmına damlatarak kullanmak yeterli olacaktır. Damlayı 3-4 saat ara ile kullanmaya özen gösteriniz. Birçok kullanım alanı bulunan bu damla gün içerisinde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yan etkileri nelerdir?

Cold mix herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Önerildiği şekilde kullanıldığında zararı değil faydası olmaktadır. Fakat önerildiğinin dışında ve fazla kullanımda birtakım yan etkilere nedne olabilmektedir. Kullanırken yan etkilerinin meydana gelmemesi dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar:

  • Bronşiyal astım ve boğmaca atakları sırasında kullanılmamalıdır.
  • Cilde, yüze ve buruna kesinlikle sürülmemelidir.
  • Aşırı kullanım durumda burunda tahrişe neden olabilir.
  • Sık kullanım durumunda ürünü uygulamış olduğunu giysi veya eşyayı ortamdan uzaklaştırınız.
Fiyatı ne kadar?

Gün içerisinde hemen hemen her yerde rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bu damlanın fiyatı oldukça uygundur. Aile boyu kullanıma uygun olarak geliştirilen damla hem çocuklar hem de yetişkinler için sağlıklı etkiler meydana getirmektedir. Burun tıkanıklığını tamamen ortadan kaldırarak rahat nefes almanıza yardımcı olan cold mix damla hem hesaplı hem de oldukça sağlıklıdır. Artık gece uyurken tıkanmak yok! Bu doğal bileşenli damla sayesinde geceleri daha rahat uyuyabilir ve hastalıklara karşı vücut direncinizi arttırabilirsiniz...

Selin Keskiner
Cold mix damlayı çok merak ediyorum Benim genel olarak bir burun tıkanıklığım var. Hatta gece sürekli uyanıyorum bu yüzden. Kullancam işe yarar mı? Kullananlar var mı?