X

Cilt rengi eşitleyici maske tarifi nedir?

Cilt rengi eşitleyici maske tarifi nedir?

Cildin, belirli bölgelerinde ortaya çıkan farklı tonlar görünüşü olumsuz etkilerken cilt rengi eşitleyici maske tarifi bu konuda kadınlara yardımcı olmaktadır.

Cilt eşitleyici maske nedir?

Bayanlar, yüzlerinde yer alan renk tonu farklılıklarından dolayı büyük bir rahatsızlık duyuyor. Bu sebeple de her gün düzenli olarak makyaj kullanmaları gerekirken bu sayede renk eşitsizliklerini ortadan kaldırıyorlar. Ancak bu durumda sürekli olarak cilt gözeneklerini tıkamış olurlarken bunun yanında sürekli olarak kimyasal ürünlere maruz kalıyorlar. Bu sebeple de bu renk eşitsizliği sorununa kökten çözüm getirmek için cilt rengi eşitleyici maske tarifi bilgilerine başvuruyorlar. Uygulanan maskeler, bayanların cildinde yer alan eşitsizlikleri ortadan kaldırırken sürekli olarak bu amaçla yüksek oranda fondöten kullanımına gerek kalmıyor. Böylece her gün onları zorlayan bir uğraşlarından kurtulmuş oluyorlar hem de daha sağlıklı bir şekilde sorun hallediliyor.

Limon gül suyu maskesi

Limon suyu ve gül suyu doğal cilt rengi eşitleyici maske olarak sıklıkla kullanılan malzemeler arasında rahatlıkla gösterilebilir. İlk maske seçeneği olarak tercih edilebilecek olan limon suyu maskesinde limonun insana vücudu üzerindeki beyazlatıcı etkisi kullanılmaktadır. Bu aşamada limon suyu içerisinde yer alan asitler ile vücut rengini dengelemektedir. Uygulama ile birlikte ölü deriler tamamen ciltten uzaklaştırılır. Taze sıkılmış limon suyu ile soğuk suyu karıştıran bayanlar elde ettikleri karışımı boyun ve yüz bölgesine eşit miktarda uygulayarak 10-15 dakika ciltte beklemesini sağlarlar. Sonrasında yüzlerini yıkayarak maske uygulaması tamamlanır. Cildin rengi üzerinde etkili olan bir diğer ürün olarak gül suyu gösterilirken bu özelliğinin yanı sıra cildin daha yumuşak ve canlı kalmasında da etkili olmaktadır. Gül suyunu kullanarak maskelerini oluşturacak kişiler 2 kaşık gül suyu, 1 kaşık limon suyu, 2 kaşık süt ve 1 kaşık unu karıştırarak maske haline getirirler. Bu maskenin un sebebiyle belirli bir kıvamı olurken rahatlıkla yüze uygulanabilmektedir. Cilde uygulanan bu maske, 30 dakika boyunca yüzde kalmaktadır. Bu süre yeterli olurken daha fazlası cildi zorlayabilir. 30 dakikalık süre geçtikten sonra bayanların yüzlerini ılık su ile yıkaması önerilir. Bu sayede maske uygulaması sonlanırken düzenli olarak uygulanması çok önemlidir.

Yoğurt maskesi

Cilt bakımında etkili olan doğal ürünlerden bir diğeri de yoğurttur. Cilt bakımında direkt olarak kullanılabilen yoğurt, aynı zamanda maskelerin de ana maddeleri arasında yer almaktadır. Cilt rengi eşitleyici maske tarifi olarak yoğurt kullanılması oldukça etkili olabilir. 2 çay kaşığı yoğurt ile 1 çay bardağı bal karıştırılarak bir karışım elde edilir. İyice karıştırarak kusursuz bir kıvama getirilen bu karışım sonrasında yüzün her yanına uygulanmaktadır. Yaklaşık olarak 15 dakika cilt üzerinde bekletilmesi yeterli olurken sonrasında soğuk su ile durulanması gerekmektedir. Bu uygulamadan sonuç almak isteyen bayanların her gün bu uygulamayı gerçekleştirmesi çok önemlidir.

Seda Şen
Cilt rengini eşitlemek için doğal maske tarifi nedir? Tenim beyaz ve yüzümde böyle kızarıklıklar oluşuyor bazen. Cildimin aynı renkte olmasını istiyorum. Bunun için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor?