X

Bölgesel zayıflamak için ne yapmak lazım?

Bölgesel zayıflamak için ne yapmak lazım?

Kadınların en çok şikayet ettikleri konulardan bir tanesi basen bölgesindeki kilolardır. Bu kilolar göze diğer bölgelerden daha fazla dikkat çeker. Erkeklerin ise en çok şikayet ettikleri kilolu bölge göbek bölgesidir. Diyet yapsa bile birçok insan genelde bu bölgelerdeki kilolar kalır ve kötü bir görünüm oluştururlar. Aslında bunun bir nedeni de hormonlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu konuda bir diyetisyenden yardım almak en doğrusu olacaktır. Bölgesel kilolar için egzersiz yapmak en doğru bir seçim olacaktır. Bazı ilaç ve haplar bu bölgelere çok fazla fayda göstermeyebilir. Ama bazı doğal ilaçlar kesinlikle faydalı olacaktır bunlardan bir tanesi ve en çok rağbet göreni yoğurt diyetidir. Bunun için yatmadan önce bir kasenin içine yoğurt koyulup üzerine pul biber, limon, bir tutam sumak katıp karıştırılarak haftada en az üç gün bu işlem uygulandığı takdirde bölgesel erimelere yardımcı olacaktır.

Göbek ve basen eritmek için ne yapmalı?

Göbek ve basen bölgesi kiloları yok etmek için sıkı bir detoks uygulaması yapmanız gerekir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte vücutta bulunan toksinleri yok etmek hem sizi bahar yorgunluğundan kurtaracak artı bir fayda da sağlamış olacaktır. Detoks için bir litre suya bir limon doğranır, ve bu su gün içersinde damla damla içildiği takdirde detoks işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Bölgesel zayıflamada yine turşu suyu bağırsak sistemini çalıştıracağı için karın bölgesindeki fazla yağları da yok etmiş olacaktır.

Göbek ve basen yağları nasıl erir?

Bölgesel kilolarınız varsa bu basen bölgesinde ise mutlaka günde elli defa ip atlamanız bu bölgeyi çalıştıracak ve bu bölgelerde ki yağ yakılımı hızlandırmış olacaktır. Yine bisiklete binmek, bisiklet kullanmak bacak bölgesindeki kiloları tamamen yok etmiş olacaktır. Havanın güzelleşmesi ile birlikte dışarı çıkıp uzun yürüyüşler yapabilirsiniz, bu yöntem hem üzerinizdeki negatif enerjiyi atmanıza hem de kilo vermenize fayda sağlayacak bir yöntemdir. Bölgesel zayıflama için şekersiz Türk kahvesi de göbek ve bel çevresindeki fazlalıkları atmaya yarayacaktır elbette. En önemli kilo verme yöntemi yemek yiyip yatmamak ve yenilen yemeği anında vücudun yakmasını sağlamak olacaktır. Yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durulmalı ve soslardan kaçınılmalıdır. Halatınızdan şeker ve tuzu çıkarmanızda oldukça etkili olacaktır. Günümüzde insanlar genelde masa başı işlerde çalışmaktadır ve gün boyu oturmaktadırlar bunun elbette kilo gibi birçok zararı vardır. Oturarak çalışmanın zararını en aza indirgemek için iş çıkışı evinize kadar yürümek olacaktır. Eğer iş yeriniz evinize uzaksa onun için ilk durağa kadar değil de diğer bir durağa kadar yürümek hem kilo vermeye hem de sağlığınızı kazanmaya faydalı olacaktır. Eve gittiğinizde ise kendinize bir takım hobiler bulun ve kilolara çok takılmayın kilolara çok takıldığınız sürece çok fazla kilo veremezsiniz. Kilo vermek birazda bilinçaltı ile alakadardır.

serap özden
bölgesel zayıflama kremleri işe yarıyor mu?