X

Bikini izini yok etmek için ne yapılmalı? Nasıl geçer?

Bikini izini yok etmek için ne yapılmalı? Nasıl geçer?

Yaz mevsiminde güneşlenirken veya güneş ışınlarına maruz kalındığı zaman meydana gelen ize bikini izi denir.

Bikini izi nasıl geçer?

Yaz mevsimi boyunca kadınların başına dert olan sorunlardan biri bikini izidir. Havuzda veya denizde giyilen bikiniler gün içinde ize yol açmaktadır. Bikininin olmadığı bölgeler esmer hale gelirken bikininin altında bulunan yerler ise beyaz renkte kalmaktadır. Bu durum çirkin bir görünüme yol açmaktadır. Eski dönemlerde bu izler pek sorun olmazken günümüz şartlarında bu tür beyaz izler demode bir izlenim vermektedir. Beyaz alanları gösteren kıyafetler giyildiği zaman kötü görüntü herkes tarafından görülebilmektedir. Bu yüzden bikini izinin yok edilmesi ile kişi kendini daha rahat hissederek, dilediği şekilde giyinebilir.

Bikini izini yok etmek için ne yapmalı?

Kötü görüntüye yol açan bu izlerin meydana gelmemesi için çeşitli yöntemler uygulanabilir. Güneş ışınlarının güçlü olduğu saatlerde denize girmek dahi bu izlerin oluşmasının nedenidir. Bu yüzden izlerin çözümü için ilk olarak üstsüz güneşlenmelidir. Bikinide yer alan iplerin çözülmesi ve omuz kısımlarının esmerleşmesi adına güneşin altında uzanmak çözüme ulaşmayı sağlar. Bir diğer etkili uygulama keselenmektir. Eski zamanlardan beri süregelen keselenme yöntemi toplum arasında sıkça kullanılmaktadır. Keselenmek cildin yenilenmesini ve güneşten meydana gelen izlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Fakat kese esnasında cildi tahriş etmemek gerekir. Haftada bir kez kese yapmak yeterli bir uygulamadır. Tatil süresince meydana gelen ölü deriler kese sayesinde atılır. Fakat keseden kaynaklı olarak esmerleşen cilt yok olarak eski rengine dönebilir. Cilde zarar vermemek için keseyi sert bir şekilde yapmamak gerekir. Haftada birden fazla kese yapmak bronzluk durumunu ortadan kaldıracağı için bir defa yapmak ideal olandır.

Bikinizi izini geçiren pratik yöntemler nelerdir?

İzleri ortadan kaldırmak için uygulanan peeling yöntemi oldukça etkili bir uygulama türüdür. Cildin üzerinde yer alan ölü tabaka bu yöntem sayesinde giderilir. Peeling uygulamasından sonra cildi güneş ışınlarından korumak önemlidir. Güneşten korumak için her iki saate bir kaliteli bir güneş kremi kullanılmalıdır. Peeling uygulaması dış etkenler ile cildin temizlenmesidir. Yöntem aracılığıyla hem izler giderilir hem de ölü deri ortadan kaldırılarak güzel bir görüntü meydana gelir. Uygulamadan sonra yani ölü deri gittikten sonra cilde bakım yapmamak oldukça zararlıdır. Cildin lekelenmemesi için mutlaka güneş kremi uygulanmalıdır. Güneş kreminin cilt tipine uygun olması gerekir. Lekeler zaman içerisinde kalıcı bir hale bürüneceği için erken zamanda önlem almak cilt sağlığı ve güzelliği için önem taşır.

Solaryum bikini izini geçirir mi?

Solaryum uygulaması bikini izlerini yok etmek için tercih edilen yöntemdir. Bikini izlerinden kurtulmak isteyen kişilerin solaryum esnasında görevlilere bu durumu bildirmeleri gerekmektedir. Sonucun başarılı olması için solaryumun bu izlerden dolayı kullanıldığını uzmanlara belirtmek önemlidir. Bunun yanı sıra solaryumun mecbur kalmadıkça kullanılmaması gereken bir yöntem olduğunu unutmamak gerekir.

Elif Çetinel
Bikini izi nasıl geçer? Yok etmek için ne yapmam gerekiyor? Her yaz bikini izim kalıyor. İz olmadan yanmak da biraz imkansız. İzlere çözüm nedir? Güneş kremi sürerek korunmak mümkün olur mu?