X

Berna laçin nasıl zayıfladı? GAPS diyeti ile nasıl kilo verdi?

Berna laçin nasıl zayıfladı? GAPS diyeti ile nasıl kilo verdi?

GAPS diyeti, sağlıklı beslenerek fit ve ideal vücut ölçülerine sahip olmaya yardımcı olan, bağırsak ve diğer tüm vücut organlarının işleyişini düzenleyen bir diyet programıdır. Sağlıklı vücut zayıf değil, ideal kiloya kavuşmuş vücuttur. Diyet yaparak çok zayıf hale gelmek değil, sağlıklı beslenerek ideal kiloya ulaşmak önemlidir. Bu diyet programı sağlıklı beslenmeyi sağlayarak, hem ideal kiloya ulaşmanızı sağlıyor hem de sağlıklı bir vücuda kavuşmanıza yardımcı oluyor. GAPS diyeti diğer diyetlerden farklı olarak yemek yememeyi değil sağlıklı beslenmeyi önemektedir.

Gaps diyeti nedir?

GAPS diyeti bağırsaklar için oldukça yararlı etkiler sunmaktadır. Bağırsakların dengelenmesini ve düzenlenmesini sağlayan bu diyet diğer vücut organlarının da buna bağlı olarak verimli çalışmasını sağlamaktadır. Sindirim sistemi üzerindeki etkisiyle bilinen diyet programı bağırsaklarda meydana gelen sızıntı problemini ortadan kaldırır. Böylece vücuda alınan tüm vitamin ve protein gibi yararlı minerallerin vücutta kalmasını sağlanır. Bu konuda asıl önemli olan ise kana karışan zararlı maddelerdir. Bağırsakta sızıntı problemi, tüketim sırasında alınan kimyasal maddelerin, toksinlerin, ağır metallerin ve vücut için zararlı olan daha birçok maddenin kana karışmasına neden olmaktadır. Bu durum diğer organların da çalışmasını engelleyerek metabolizmayı bozar ve fazla kilo probleminin ortaya çıkmasına neden olur.

Faydaları nelerdir?

GAPS diyeti bağırsak florasını korur. Bağırsakların düzenli ve sistemli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Vücutta bütün olarak bir sağlık kazandıran bu diyet aynı zamanda ruh beden sağlığını da koruyarak bütünsel bir işleyiş sağlamaktadır. Bu diyet bağırsaklardaki yararlı bakteri olarak adlandırılan ve probiyotik adı verilen bakterilerin oranını arttırırken, zararlı bakteri olarak adlandırılan patojen bakterilerin ve mantarların oranını azaltmaktadır. Zararlı bakterilerin yüksek olduğu bağırsaklarda anormallik gözlemlenmektedir. Bu diyetin ilk amacı bağırsakları düzenleyerek ve toksin atımını sağlayarak sağlıklı bir metabolizma ve sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Bağırsak florasını onarıp koruyarak sindirim sisteminin işleyişi etkin hale getirmektedir. Bağırsak florasındaki mikroorganizmalar arasında dengeleme sağlayarak genel olarak vücut sağlığı için olumlu bir etki yaratmaktadır. Yeme içme alışkanlıklarını da düzene sokarak aşırı beslenme ve sağlıksız tüketim gibi durumların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

GAPS diyet listesi

Gaps diyeti listesi bağırsaklar için yararlı olan probiyotik destekleri ve fermente yiyecekleri içermektedir. Bağırsaklardaki zararlı bakterileri ve mantarları besleyen, nörotoksin üreten yiyeceklerin tüketilmesi ise kesinlikle yasaktır. Sağlıklı bir diyet protein , lif, mineral ve vitamin içermelidir. GAPS diyeti tüm bunları içermektedir. Bağırsak dostu olan bu diyet sızıntıyı da engelleyerek tüm bu yararlı minerallerin vücutta kalmasına, zararlı maddelerin ise vücuda hiç alınmamasına yardımcı olmaktadır. Böylece sağlıklı beslenerek kalıcı kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Gaps diyeti ile zayıflama

GAPS diyeti son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Hem vücudu yenileyen hem de işleyişi düzenleyen bu diyetin tercih edilme sebebi aslında sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırıyor olmasıdır. Birçok ünlü isminde bu diyetle zayıfladığı göze çarpmaktadır. Herkesin uygulayabileceği şekilde hazırlanmış olan bu diyetle sizler de sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Artık fazla kilolardan kurtulmak ve ideal vücut ölçülerine kavuşmak zor değil. Bu zamana kadar denemiş olduğunuz diyet programlarından oldukça farklı olan bu diyet ile fit gözükebilir ve forma girebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Deniz Dinçer
Gerçekten çok başarılı olmuş. Gördüm ve fiziğine bayıldım. Gaps diyetini herkes yapabilir mi bir zararı var mı?