X

Bepanthen (bepanthol) sensiderm kaşıntı giderici krem nedir, ne işe yarar, kullananlar, fiyatı, kullanımı

Bepanthen (bepanthol) sensiderm kaşıntı giderici krem nedir, ne işe yarar, kullananlar, fiyatı, kullanımı

Bepanthen sensiderm kaşıntı giderici krem, farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan ciltteki kaşıntıları azaltan ve cildin tekrardan yapılanmasına yardımcı olan bir kremdir.

Bepanthen sensiderm krem nedir?

Cildinizde alerjik reaksiyonlar, kuruluk veya farkı nedenlerden dolayı kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntılar ciltte kızarıklık ve tahrişe neden olmaktadır. Bepanthen sensiderm krem, kaşıntıların yatışmasını sağlar. Kortizon içermeyen yapısı ve lameller lipid formülü sayesinde cildi tahrişe karşı korurken aynı zamanda yenilenme sağlar. Böylece cilt tahribatı engellenir ve kızarıklık gibi problemler ortadan kalkar. Özel formülü ve korziton içermeyen yapısı sayesinde her yaşta insanın kullanımına uygun olarak geliştirilmiştir. Kaşıntıların cilt üzerinde meydana getirdiği tahribatı onarıcı etki sağlayarak iyileşme sağlayan bir yapısı bulunmaktadır.

Ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

Bepanthol sensiderm oldukça faydalı ve etkili bir kremdir. Cilt üzerinde egzama, sedef, ürtiker, güneş yanığı gibi rahatsızlıklardan dolayı kaşıntı meydana gelebilmektedir. Bu rahatsızlıklar cildin kuruması, pul pul dökülmesi, ciltteki nemin azalması gibi etkenlerle birlikte ortaya çıkmaktadır. Her biri ise ciltte hem kaşıntıya hem de fazla kaşıntıya neden olurlar. Sadece bunlar değil alerjik birtakım reaksiyonlar da cildin kaşınmasına etken sağlamaktadır. Bu krem, yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile kaşıntıyı azaltır. Tahriş olmuş cilt üzerinde yenilenme sağlar ve tahribatı engelleyerek onarım gerçekleşmesini sağlar. Kortizon içermeyen yapısı onun hem çocuklarda hem de hamilelerde rahatça kullanılmasına olanak sağlar. Cildin nem dengesini sağlayarak kurumayı engeller ve aynı zamanda kaşıntıya neden olan bakteri ve zararlı toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Cilt bariyerinde yaratmış olduğu onarıcı etki sayesinde cildin hem nem dengesini sağlar hem de derinin iyileşmesine yardımcı olur. İçerisinde bulunan lipidler cildin zarar görmüş kısımlarına tutunur ve burada onarıcı etki yaratır. Tamamen özel bir formüle sahip olan bepanthen sensiderm krem herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Eğer beklenmeyen bir yan etki görülürse mutlaka doktorunuza danışınız.

Nasıl kullanılır?

Bepanthon sensiderm krem kullanımı oldukça basittir. Hemen hemen herkesin kullanabileceği bu etkili kremi hem yetişkinler hem de çocuklar kullanabilirler. Açık yaralara kullanılması uygun değildir ve tavsiye edilmemektedir. Kaşıntı olan ve kuruyan bölgeye kaşıntının derecesine göre günde 2 ya da 3 kere sürülmesi yeterlidir. Sürüldükten sonra bir süre beklenmesi önerilmektedir. Çünkü eğer cilt tarafından yeterince emilmezse etki göstermede yetersiz olur ve aynı zamanda kıyafetlerde lekeye neden olur. Bu nedenle kaşıntı olan bölgeye uygulandıktan sonra bir süre bekleyiniz ve cildin kremi tamamen emmesini sağlayınız. Eğer özel bir durumunuz varsa mutlaka bir uzman doktora danışarak kullanınız.

Fiyatı ne kadar? Etkileri nelerdir?

Bepanthen sensiderm krem eczanelerde ve birçok satış noktasında bulunmaktadır. Fiyat olarak uygun olan bu krem herkes tarafından kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Kortizon içermeyen içeriği sayesinde herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Cildin doğal yenilenme sürecini destekleyen ve hızlandıran yapısı sayesinde kaşıntı ve kızarıklığın kısa sürede geçmesine yardımcı olmaktadır. Cildin tahriş olmasını engeller ve tahrişe neden olan koruyucu parfümü içermez. Cilt tipine tamamen uygun ve sağlıklı olan bu krem sayesinde kaşıntılardan kurtulabilir ve cildinizdeki tahrişi önleyebilirsiniz. İçeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa kullanmadan önce uzman bir doktordan bilgi ve öneri alınız. Sağlıklı günler dileriz.

Mustafa Kılıç
bepanthol sensiderm fiyatı ne kadar arkadaşlar tüm eczanelerde bulunuyor mu? elimin üstünde bir kaşıntı var geçmek bilmiyor kaşımaktan neredeyse kanama noktasına geldi bir yandan acıyor bir yandan da kaşınmaya devam ediyor. Bepanten kremi denemek istiyorum işe yarar mı?
Gizem
Bana hiç iyi gelmedi tam tersi gece daha çok kaşınıyorum egzamalarım çoğaldı
ceylan konak
bepanthol kaşıntı gideren krem kullanan var mı? işe yarıyor mu?
necmiye
Ben bugun 2 kez kullandim torunumda atesten dolayı kizarikliklar meydana geldi kasinti oluyordu kullandim yok denecek kadar azaldi tavsiye ederim tüm eczanelerde bulunuyor fiyati da 16 tl