X

Bamya tohumu yağı ağrılara iyi gelir mi? Kullanıcı yorumları, faydaları, zararları

Bamya tohumu yağı ağrılara iyi gelir mi? Kullanıcı yorumları, faydaları, zararları

Bamya tohumu yağı, içerisinde bulunan vitamin ve mineral özleri sayesinde eklem bölgelerindeki ağrıların giderilmesine yardımcı olan, tamamen doğal bir içerikten oluşan bitkisel yağ olarak adlandırılmaktadır.

Bamya tohumu yağı ağrılara iyi gelir mi?

Bamya tohumu eklem ve diz ağrılarında oldukça etkilidir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde birçok sebebe bağlı olarak ağrı meydana gelmektedir. Eklem bölgelerinde sıvı bulunmaktadır. Bu sıvı kemiklerin birbirine sürtmesi durumunun daha yumuşak olmasını ve böylece bir hasar oluşmamasını sağlar. Zaman içerisinde bu sıvı azalabilmektedir. Bunun sonucunda kireçlenme gibi rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Bu da ağrıların oluşmasına neden olmaktadır. Diz ağrıları hemen hemen birçok kişide meydana gelebilmektedir. Bu ağrıların giderilmesi için geliştirilmiş olan bamya tohumu yağı bitkisel bir tedavi sunmaktadır. Aynı zamanda bamya tohumu çayı da bu konuda etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Bamya tohumu yağının faydaları ve zararları nelerdir?

Diz ve eklem ağrıları için geliştirilmiş olan bamya tohumu yağı soğuk pres yöntemi ile üretilmektedir. Yani üretim sırasında ısı uygulanmaz ve vitaminleri yok olmaz. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan bu yağ da ağrıların giderilmesini sağlayan B3 ve magnezyum vitaminleri bulunmaktadır. Ağrıyan bölgeye yağ sürüldüğü zaman bu vitaminler deri altına nüfuz eder ve sıvı kaybının önlenmesine, kireçlenme ve menisküs gibi rahatsızlıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra doğal içeriği sayesinde varis gibi damar problemlerinin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Sadece yağı değil çayı da bu konuda etki sağlamaktadır. Çayı tüketildiği zaman ağrıların giderilmesi için gerekli olan vitaminler direkt olarak vücuda girer ve ağrı da azalma kaydedilir. Eklem bölgesinden meydana gelen kramplarda da bu bitkisel içerikli yağ sayesinde azalma meydana gelmektedir. Zararları konusunda herhangi bir bilgiye rastlanılmamıştır. Eğer ki bamya tohumuna karşı alerjik bir durum mevcut değilse yağının ya da çayının kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Eğer ki özel bir durum söz konusu ise kullanım ona göre sağlanmalıdır.

Bamya tohumu yağı ve çayı nasıl kullanılır?

Ağrıların azalması ve zaman içerisinde tamamen giderilmesi için kullanılan bamya tohumu yağı ağrıyan bölgeye masaj yapılarak uygulanmaktadır. Kullanıldığı andan itibaren etkilerini göstermeye başlar. Fakat kesin sonuçlar elde etmek için mutlaka düzenli kullanım sağlanmalıdır. Bamya tohumu çayı ise sabah ve akşam olarak tüketildiğinde diz ve eklem ağrılarında önemli derecede iyileşmeler sağlayacaktır.

Bamya tohumu yağı kullanıcı yorumları ve fiyatı

Eklem bölgelerinde ve özellikle dizlerde meydana gelen ağrılarına giderilmesi için tercih edilen bamya tohumu yağı kullanıcı yorumları incelendiğinde kullananların oldukça memnun kaldığı gözlemlenmektedir. Bamya tohumu yağı ve çayı sayesinde eklem bölgelerinde meydana gelen ağrıların azalması sağlanabilir. Fiyat olarak da oldukça uygun olan bu bitkisel yağı kolayca sipariş verip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Leyla Yıldırım
Diz ağrılarım için bamya tohumu yağını önerdiler ama etkisi olur mu çok bilemedim. Dizlerimde menisküs var ve o yüzden ağrım çok oluyor. Bazen yürümekte zorluk çekiyorum. Yaşımda olduğu için çok fazla spor yapamıyorum. Bu yağı sipariş verip denemek istiyorum.