X

Bağırsak parazitlerine ne iyi gelir? Kurtulmak için bitkisel çözüm önerileri

Bağırsak parazitlerine ne iyi gelir? Kurtulmak için bitkisel çözüm önerileri

Solucan veya bağırsak parazitleri bağırsakta tutunduğunda sağlık problemine yol açan organizmalardır.

Bağırsak parazitlerine ne iyi gelir?

Solucan veya bu parazitlerin protozoik olduğu söylenebilir. Kirlenen gıda, böcek çeşidi, suyla temasa geçildiği zaman vücuda yerleşme ihtimalleri bulunmaktadır. Rektal alanda tekrarlanan kaşıntı ve yorgunluğa yol açar. Bunun yanında bazı maddelerin özelliklerinden dolayı tedavinin mümkün olduğu söylenir. Parazitler için geliştirilmiş pek çok tedavi vardır.

Parazitler için bitkisel çay tarifi

Nanede sindirim özelliği bulunur. Limonda ise anti-parazit ve de antibiyotik etkileri vardır. Bu iki besinin özelliklerinin birleşmesi ile problem ortadan kalkar. Bu besinlerde bulunan temel maddeler organizmaların yol açtığı eksikler ile mücadele eder. Bunun yanı sıra elenmesine yardımcı olur. Bitkisel çözümün hazırlanması için iki yemek kaşığı nane, isteğe bağlı tuz, bir adet limon suyu ve bir bardak su gerekir. Malzemeler hazır edildikten sonra nane sıcak suyla karıştırılır ve sekiz ila on dakika dinlendirilir. Elde edilen sıvı süzülür ve üstüne tuz ve bir limonun suyu ilave edilir. Enfeksiyonun kontrol altına alınması için günde 2 defa içilmesi önerilir.

Vücuttaki parazitler için bitkisel çözüm

Bitkisel çözümlerden biri karabiber ve tuzlu domatestir. Oldukça lezzetli olan bu karışım anti- parazitlik özelliğine sahiptir. Malzemeler arasında karabiber, tuz, yarım bardak su ve iki olgun domates vardır. Hazırlık aşamasında bütün malzemeler miksere ilave edilir. Karışımın pürüzsüz olması için mikserle karıştırma işlemi yapılır. Parazitlerden kurtuluncaya kadar kahvaltıda karışımın tüketilmesi tavsiye edilir.

Parazitler için sarımsak ve bal

Çoğu kişinin sarımsaklı bal olarak tanımladığı karışımın bağırsak parazitlerini uzaklaştırma özelliği bulunur. Sarımsak anti-bakteriyel olarak ifade edilir. İçindeki maddelerden dolayı bir sürü hastalıkla mücadele etme etkisinin olduğu söylenir. Bal ile sarımsağın müshil etkisi olduğu için mikropları giderir. Sarımsaklı bal tarifi için altı adet sarımsak dişi ve yarım bardak bal gerekir. Karışımı hazırlamak için sarımsaklar ince dilim şeklinde kesilir. İsteğe göre sarımsak havanda da ezilebilir. Ezilen sarımsaklar cam kavanozun içine koyulur ve üstü bal ile örtülür. Karışım üç gün kadar bekletilmeli süre dolduktan sonra kullanılmalıdır. Enfeksiyonlar ile savaşmak için gün içinde 2 ila 3 yemek kaşığı tüketilmesi tavsiye edilebilir.

Bağırsak parazitleri için doğal yöntemler işe yarar mı?

Parazitler ile mücadele etmek için kullanılan doğal yöntemler kişiden kişiye farklı sonuçlar getirebilir. Sonuçlar kişinin bağışık sisteminin tepkisi ve beslenme tarzına göre değişir. Bağırsak parazitlerine iyi gelen etkenler doktordan öğrenilebilir veya kullanılacak olan doğal yöntemler için hekimden onay alınır. Bağırsak parazitlerinden kurtulmak için rahatsız eden gıda türlerinden uzak durulmalıdır. Rahatsız edici gıdalar arasında un, rafine şeker ve yağ vardır.

Serap Boz
Bağırsak parazitlerini temizlemek ve bunlardan korunmak için doğal yöntemler arıyorum. Son 1 aydır kabızlık problemi yaşıyorum. Bunun parazitlerle bağlantılı olabileceğini düşünüyorum. Nasıl beslenmem gerekiyor?