Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Diyet 19 Ekim 2016 - 13:06:49 Mutlu Blog
Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?Kolay ve hızlı kilo vermede son dönemin popüler uygulamaları arasında adı geçen Aristo diyeti, tüm ünlülerin doğum sonrası kilolarını vermek için uyguladıkları etkili bir yöntem. Dünyanın en yaygın olarak tercih edilen diyet listesi ile 10 gün içinde 2 beden küçülmek mümkün. Etkisi kişiden kişiye değişiklik gösterebilen kilo kayıplarının ise 4 ila 6 kilo arasında olduğu söylenebilir. Diyetin en güzel tarafı ise düzenli uygulanması halinde vücudun ihtiyacı olan enerjiyi yeterli şekilde karşılamasından geçiyor.

Aristo diyeti nasıl yapılır?

Aristo diyeti yapmaya başlayan kişiler güne sabah erken saatlerde başlamalı. Yataktan kalkmadan yenecek yarım greyfurt güne zinde bir başlangıç yapılması için oldukça etkili bir gıda olarak karşımıza çıkıyor. Ancak sabah kahvaltısı tabi ki bu greyfurt değil. Zengin ancak ekmeksiz bir kahvaltı yapılması diyetin dikkat edilmesi gereken maddeleri arasında yer alıyor. Domates ve yeşilliklerden ağırlıklı olarak hazırlanacak kahvaltıya yeşil çay ve haşlanmış 1 yumurta dahil edilebilir. Yemekten kesilmeden sürdürülecek aristo diyetinde öğle öğününde de protein ağırlıklı bir beslenme çeşidi uygun bulunuyor. Bu öğünde et, balık veya tavuk tercih edilebilir. 1 porsiyon etin yanında yağsız 1 kase yoğurt ve bol yeşillik salatası tercih edilebilir. Salatanın içinde,

  • Mısır
  • Patates ve
  • Havuca yer verilmemesi önemle hatırlatılan bir noktadır.

Akşam öğününde de öğle yemeğinde olduğu gibi 1 porsiyon protein, salata ve haşlanmış sebzeler eşliğinde tüketilmelidir. Aristo diyeti uygulamasında ağırlıklı besin kaynağının protein olduğu bilinmelidir. Bu nedenle vücudun ihtiyacı olacak karbonhidrata şekersiz meyveler, nektarin veya kayısı tercihi ile 4 ila 5 porsiyon arasında tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bolca yeşillik ve protein tüketimine yaklaşık olarak 3.günden itibaren alışan vücudun açlık çekmeyeceği ve 5.günden itibaren de yağ yakımına başlayacağı belirtiliyor. Karşımıza çıkan farklı diyet uygulamaları arasında yemek yedirerek kilo verdirmeyi amaçlayan Aristo diyetinin pek çok uygulamacıda etkili sonuçlar verdiği bilinen bir gerçektir.

Aristo diyeti zayıflatırmı?

Bu diyetin en önemli prensipleri arasında paketlenmiş, işlenmiş ve arıtışmış yiyeceklerden uzak durulması yatmaktadır. Gerçek tatları olan ve sağlıklı gıdalar eşliğinde pişirme yöntemlerine dikkat edilerek hazırlanacak öğünler yardımıyla verilecek kilonun kalıcı olduğu ve kısa süre içerisinde etkisini gösterdiği de bilinen bir gerçekliktir. Karbonhidrat, şeker ve şekerli meyvelerden uzak durulması gereken bu diyetin günde en az 2 litre sağlıklı ve temiz su içilerek de desteklenmesi gerekiyor. Bölgesel zayıflama için önerilen Aristo diyetinde ekmek, makarna ve pilavın en az 3 hafta boyunca tüketilmemesi önerilmektedir. Çiğ sebze ve meyve ile beslenmenin önemli olduğu bu diyette ilk üç hafta sonunda protein alımını da azaltmak gerekiyor. Bu diyetin uygulamasında haftada 2 gün sadece sebze ve meyve tüketilerek vücudun ihtiyacı olan detoksun yapılması sağlanıyor. Sağlık için ideal kilonuza inmeniz ve hayat kalitenizi de artırarak kendinize daha fazla zaman ayırmanız çok önemli bir konudur.

9 yorum eklenmiş. Ortalama puan: 3.3 (1/5)
Beğendiniz mi?
Lütfen oy verin...
324
139
74
46
28Yorum Yaz:Puanla: Kötü - - İyi

Yorumlar

Ürünüm şimdi elime geçti inşallah zayıflatır bide nasıl kullanılır sütle le mi daha iyi yoksa suyla mı?

Bu diyette tuz yasak mi neyin yasak oldugu yazmıyor çünkü

aristo diyet listesi ile zayıflamak istiyorum ama benim kafamda bazı soru işaretleri var. Mesela dukan diyetinde olduğu gibi belli bir süresi var mı yoksa ideal kiloya ulaşana kadar bu diyeti sorunsuz bir şekilde uygulayabiliyor muyuz? 1 ayda ortalama olarak kaç kilo verebiliriz? diyet listesinde yasak olan yiyecekler var mı? çünkü çok katı diyet listelerinde o yasak bu yasak insan diyetten soğuyor. Lütfen kilo vermeme yardımcı olun.

Aristo ile 1 ayda ne kadar kilo verebilirim? 2 ay sonra düğünüm olacak ve benim yaklaşık 8-9 kilo vermem gerekiyor. Bunun için ne yapmalıyım?

Arkadaşlar bu diyetin gerçekten çok sağlıklı ve işe yaradığını duydum. 10 kilo fazlam var ve bu diyeti uygulayarak zayıflayabileceğimi düşünüyorum. Hep olumlu sonuçlar duydum. yan etki gören var mı?

Ben yaklaşık 2 aydır bu diyeti uyguluyorum ilk başlangıçta 6 kilo verdim ama daha sonra durdu. Ne yapmam gerek bilmiyorum taviz vermeden devam ediyorum ama sonuç değişmedi kilo veremiyorum.

Şuan kilo verdiniz mi yoksa hala veremiyor musumuz? Sebebini öğrenebildiniz mi?

kim kardashian aristo diyeti ile zayıflamış geçen gün haberlerde gördüm. Sayenizde nasıl yapıldığını öğrendim yarın sabahtan itibaren başlıyorum bakalım 1 ayda kaç kilo vereceğim

Uyguladınız mı sonuç nedir?