X

Ardıç yağı kremi ne işe yarar? Fiyatı ve faydaları nelerdir?

Ardıç yağı kremi ne işe yarar? Fiyatı ve faydaları nelerdir?

Doğada yetişen bitkilerin toplanarak özlerinin çıkarılması ve belli işlemlerden geçirilerek yağının elde edilmesi bitkisel tedavide en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Bir bitkinin yağının alınması ve bu yağ ile bitkisel olarak tedavi yapılması doğal tedavi süreçleri arasında yer alır. Ardıç bitkisi bir çalı türü olarak bilinmektedir. Ardıç yağı kremi ardıç bitkisinin tohumlarından alınır ve çeşitli bitkisel ürünler ile karıştırılarak krem haline getirilmektedir.

Ardıç yağı kremi ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

  • Ardıç bitkisinin tohumundan alınan krem kıvamı içerisine bitkisel karışımlar ilave edilir ve ardıç yağı kremi haline getirilir.
  • Ardıç kremi yağı özellikle ağrılarda ağrı kesici özelliği çok fazla tercih edilmektedir. Rahatlatıcı etkisi eklem ağrıların giderilmesinde kullanılabilmektedir.
  • Ardıç yağı içerisinde B3 vitamini bulunduğundan kan damarlarının genişlemesini sağlayarak kan dolaşımını hızlandırır. Bunun yanı sıra vücudun hızlıca ısınmasını sağlayarak vücuttaki ağrıları keser.
  • Ardıç yağı kremi cilt tarafından hızlı bir şekilde emilmektedir. Özellikle soğuk algınlığı geçiren kişilerde hastalığın ana noktasına ulaşmakta hızlı etki sağlayabilmektedir. Hastanın rahatlamasını ve hastalığın çabuk iyileşme göstermesine yardımcı olur.

Ardıç yağı ağrılara iyi gelir mi?

Bitkisel kremler içerisinde etkili olan ardıç yağı kremi özellikle bitkinin iğne yapraklı oluşu birçok hastalığın tedavisinde tercih edilebilmektedir. Öksürük, nefes darlığı, bronşit ve sigara alışkanlığı olan kişilerde tedavi etkisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için tercih edilebilmektedir. Kas ve eklem ağrılarının spor yapan kişilerde daha fazla olmasından dolayı kişinin spor yaptıktan sonra meydana gelen kas ve eklem ağrılarının giderilmesi için kullanılabilmektedir. Ardıç yağı kremi vücut ağrılarında en etkili olan kremlerden biridir. Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen ağrılarda hızlı ve etkili bir yöntem olarak kullanılır. Çoğu vücut ağrıları olan kişiler bu kremi kullandıkları diğer ağrı kesici kremler ile kullanarak sağlığını kontrol altına almaktadır.

Ardıç yağı kremi nasıl kullanılır?

Bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer alan ardıç kremi yağı kullanılırken cilde uygulandığında hafif kızarıklık yapmaktadır. Bu durum kan damarlarının genişlemesinden kaynaklanmaktadır. Ağrı olan bölgeye ardıç yağı kremi uygulanarak birkaç dakika beklendikten sonra ağrının yavaş yavaş geçmesi sağlanır. Eklem ve kas ağrılarında hızlı bir sonuç alınan bu krem düzenli olarak kullanıldığında varis probleminin de olmasına engel olur.

Ardıç yağını kimler kullanamaz?

Bitkisel tedavide bazı kişilerin kullanması mümkün olmayan bitkiler bulunmaktadır. Ardıç yağı kremi özellikle onkoloji hastalarına önerilmemektedir. Hamilelik sırasında da kullanılması önerilmez. Ayrıca kemoterapi gören kişilerin de bu kremi kullanması uygun görülmemektedir. Böbrek hastalarının ağrılarından dolayı meydana gelen ağrılarda bu kremin kullanılmaması gerekmektedir. Ardıç yağı kremini kullanabilmek için öncelikle uzman tarafından önerilmesi gerekmektedir. Ayrıca alerji problemi olan kişilerde de mutlaka alerji testi yapılarak kullanılması gerekmektedir. Ciltte tahrişe sebep olabilir.

İlknur Evirgen
Ardıç yağı kremi yan etkileri nelerdir? Yüze sürülür mü? Kullananlar varsa buraya yorum yazabilir mi nasıl bir krem ne tür etkiler meydana getiriyor diye. Ben sipariş vermek istiyorum ama öncesinde bilgi almam gerekiyor.