X

Altın maske nedir? Kullanımı, Fiyatı, Kullananlar, Tarifi

Altın maske nedir? Kullanımı, Fiyatı, Kullananlar, Tarifi

Cildimiz günlük koşuşturma arasında parlaklığını kaybetmekte ve bakıma ihtiyaç duyulmaktadır. Günlük hayatta, bulunulan ortamlarda insanların kendilerine güven duygusunun kazanılması için iyi bir görünüm önemlidir. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cilt bakımı önemlidir. Düzgün bir cilde sahip olmak da bununla eşdeğerdir. Düzgün ve güzel bir cilde sahip olduğumuz zaman kendimize olan güvenimiz de artacaktır. Cildimizin bakımı için ise güzellik merkezlerine gitmek için yeterince zaman bulunamamakta ya da güzellik merkezlerinin fiyatlarından dolayı bu merkezler tercih edilmemektedir.

Altın maske neye yarar? Nasıl hazırlanır?

Altın maske kadınların yüzyıllardır cilt bakımları için yaptıkları bir cilt bakım maskesidir. Japonya'da 24 ayarla yapılan bu maske oldukça dikkat çekmiştir. Japonya'dan tüm dünyaya yayılan bu maske son zamanlarda Türkiye'de de bulunmakta ve evlerde de uygulanabilmektedir. Gold maske, hazır olarak satın alınıp uygulanabileceği gibi bir takım malzemelerle yapılan ve macun kıvamına gelince yüze uygulanan bir maskedir. Bu besleyici maskeyi yapmak için aktardan rahatlıkla bulunabilecek sarıl altın tozu ve su yeterli olmaktadır. Sarı altın tozu ve su ile birlikte macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak kolayca hazırlanır. Macun kıvamında olmayan altın maskelerin etkisi istenildiği gibi olmayabilir. Altın maske uygulaması ise hazırlanan macunun yüze sürüldükten sonra kuruması şeklinde uygulanmaktadır. Kuruyan maske bir süre sonra dikkatli bir şekilde çıkarılır ve yüz yıkanır. Bu maske, diğer cilt temizleme ürünlerine göre daha ucuz ve etkili olması sebebiyle cilt temizleme ürünleri arasında en fazla tercih edilen ürünler arasındadır.

Altın maske faydaları

Cilt bakımı yaşlandıkça ciltte oluşan kırışıklık ve deformasyonların giderilmesi için önemlidir. Makyaj, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkilemekte ve yorgun, solgun görünmemize neden olmaktadır. Cilt bakımı yaparken de doğru ürünü seçmek çok önemlidir. Altın maske ne işe yarar sorusuna verilebilecek cevaplar ile altın maskenin faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Bu maskenin içinde yer alan sarı altın tozları sayesinde cildin nem oranı korunur.
  • Ciltteki ölü hücreleri canlandırarak cilde gençlik kazandırır.
  • Cildin parlamasını sağlar.
  • Bu maske her cilt tipine uygundur ve hiçbir yan etkisi yoktur.
  • Gold maske vücudun her bölgesinde kullanılabilir.
  • Ciltteki sivilce ve akneleri azaltır.
  • Cilt rengini açarak porselen gibi bir görünüm sağlar.
  • Birkaç uygulamadan sonra cilt lekeleri ortadan kaybolur.

Genel olarak bu maskenin cilt üzerinde birçok faydası vardır. Cildin doğal görünüm kazanmasına yardımcı olur. Bu doğal maskenin içeriğinde, C vitamini, meyan kökü, yulaf peptid ve scutellaria özü bulunmaktadır. İçeriğindeki zenginlik nedeniyle bu besleyici maske günümüzde popüler cilt bakım maskeleri arasındadır. Cilt sorunlarını giderme de en etkili yöntemlerden biri olarak kullanılan bumaske, günümüzün modern yöntemlerindendir. Bu maskenin uygulamasından sonra, cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır ve cilt doğal ve parlak bir görünüme kavuşur. Bu doğal maske uygun fiyatıyla da tercih sebebidir. Altın maske fiyat olarak her sitede ayrı fiyatlara satılabilmektedir. Ancak güvenilmez sitelerden alınan maskelerin yararından çok zararı olacağı için internetten satın alınan sitenin güvenilir olmasında fayda vardır.

dilek koru
altın maske kullanan var mı? sivilce izleri için kullanmak istiyorum gerçekten işe yarıyor mu?