X

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız? Aldatıldığını anlamanın yolları

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız? Aldatıldığını anlamanın yolları

Son dönemlere aldatma konusu üzerine yapılan araştırmalar birbirinden ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. Eşler arasındaki en büyük korkulardan biri olan aldatma son dönemlere internetin de etkisi ile daha fazla görülmeye başlamıştır. Peki, Hiç aldatıldığınız düşündünüz mü? Ya da aldatıldığınız nasıl anlarsınız? Bizde aldatıldığını anlama yolları için sizlere uzunca bir liste yaptık. Ancak hemen belirtmek gerekir ki, bu aldatma belirtileri kesin aldatıyor kanısı yaratmamalı. Bu belirtiler sadece aldatan kişilerde gözlemlenen durumlardır.

Aldatılmanın belirtileri

 • Eşiniz, sizin isteklerinizi eskiden cevap vermiyor ancak son dönemde bu istekleri karşılıyorsa, bu suçluluk psikolojisinden kaynaklı olabilir.
 • Sizlere sürekli sürprizler yaparak, sizlerin gönlünü hoş tutması da aldatma belirtileri arasındadır. Sizlere sevimli görünmek isteyebilir ama…
 • Alışkanlıklarını sizinle birlikteyken değiştirmeyen partneriniz, birdenbire farklı hobiler edinmişse. Neden acaba?
 • Araştırmalara göre aldatan eşler, duygusal karışıklık yaşadığı için olur olmaz konularda kavga çıkarabilirler. Bu durum sonucunda eşinizde ayrılma konusu açılmadan dahi ayrılmanız kaçınılmaz olabilir.
 • Bazı eşler muhabbetlerine "bir gün ilişkimiz biterse" konusunu dahil ederler. Eğer partneriniz böyle konuşmaları sık sık açıyorsa, ayrılık sonrası vereceğiniz tepkinin ne olacağını ölçmeye çalışıyor olabilir. Bu konuyu basit bir cevap vererek geçirirseniz, yakın bir zamanda kapının önüne konulmanız muhtemeldir.
 • Partnerinizin sizinleyken sürekli depresif görünmesi, arkadaşlarıylayken sürekli eğleniyor gözükmesi anormal bir durumdur. Bu durum, ilişkinizin yakın zamanda uçurumdan aşağıya yuvarlanacağı anlamına gelir.
 • Daha önce dinlemek istemediği veya nefret ediyorum dediği bir müziği son dönemlerde sıkça dinlemek istiyorsa ve dinliyorsa, muhtemelen yeni tanıştığı kişi de bu tarz müziklerden hoşlandığı içindir.
 • Partnerinizin son zamanlarda kendini beğeniyor olması ve sizin ona yetmiyor olmanızı söylemesi, partnerinizin yeni ilişkilere yelken açtığının bir göstergesi olabilir.
 • Partnerinizin ilişkinizi sorguluyor olması ve başkalarının ilişkileri ile karşılaştırmaya başlaması tehlike çanlarının çalması demektir. Bu dönemde onunla normalden fazla ilgilenmeniz aklını başına toplamasında yardımcı olacaktır. Bunu başaramazsanız, bir soğuk suyu yanınıza alın.
 • Partnerinizin kendini sizinle kıyaslaması da hayra alamet bir durum değil. "Hangimiz daha güzeliz/yakışıklıyız", "Hangimiz daha seksiyiz" gibi sorular, size olan ilgisinin azaldığının bir göstergesi olabilir.
 • Partneriniz, size olan ilgisini, belirlediğiniz kuralları veya varsa çocuklarınızı unutmaya başladıysa aldatma evresine geçildiğinin bir göstergesi olabilir.
 • Partnerinizin, yaptığınız iyiliklerde ve sürprizlerde suçluluk duyabilir. Bunu iyi algılayın.
 • Partnerinizin sizi aldattığından kesin olarak eminseniz, ancak herhangi bir kanıt bulanıyorsanız, bu partnerinizin sizi kaybetmek istemediği anlamına gelebilir. Çünkü sizden kurtulmak isteyen kişi bir kanıtların hepsini ortadan kaldıramaz.
 • Partneriniz sizin içinde bulunduğunuz bir gelecek planı hakkında konuşmuyorsa, bu gelecek planlarında sizin olmadığı anlamına gelebilir.
 • Partneriniz, size karşı olan duygusal sorgulamalardan kaçıyorsa ve özel hayatı öne sürüyorsa demek ki özel hayatı size kapanmıştır.

Bu ve buna benzer durumlar aldatma habercisi olabilir. Ancak bu belirtiler partnerinizin değişkenlik gösteren ruh haline göre de ortaya çıkmış olabilir.

Yasemin Özcan
Sosyal medya aldatılma oranlarını daha da arttırdı. Artık kontrol etmek biraz imkansız oluyor. Aldatılıyor muyum nasıl anlayabilirim? Sevgilim son zamanlarda biraz soğuk davranıyor başkası olabilir mi hayatında?