Alabalık yağı kremi fiyatı nedir? Faydaları, zararları, kullananlar

Ürün 30 Aralık 2016 - 16:18:07 Mutlu Blog
Alabalık yağı kremi fiyatı nedir? Faydaları, zararları, kullananlarAlabalık yağı (alabalık yağı kremi) isminden de anlaşılabileceği üzere alabalıktan elde edilen vücut ağrılarının giderilmesinde harici olarak kullanılan hayvansal bir yağdır. Alabalık diğer balıklara göre omega-3 açısından daha zengin bir balık türüdür. Bu nedenle bu balık türü hafıza hastalıklarına ve beyin gelişimine ve aynı zamanda pek çok hastalık için oldukça faydalı olmaktadır. Alabalık ve bitkisel-hayvansal yağlardan elden edilen alabalık yağı birçok hastalığı önleyici ve tedavi edici niteliktedir. Bu yağın içerisinde yoğun olarak alabalık bulunmaktadır. Diğer hayvansal ve bitkisel yağlar birer destekleyici niteliğindedir. Bu yağdan elde edilmiş olan kremin asıl özü alabalıktan elde edilmektedir. Bu krem özellikle romatizma hastalığı bulunan kişilerce tercih edilmektedir. Romatizmayı tedavi edici etkisi bulunan bu doğal içerikli krem bacaklardaki kan pıhtılaşmasını ve damar ağrılarını geçirmektedir. Sadece romatizma değil aynı zamanda bel ağrıları üzerinde de oldukça etkilidir. Kas ağrılarına ve kas çekilmelerinde tedavi etkisine sahip olan bu yağ bu tarz rahatsızlığı olan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Fakat bu tarz rahatsızlıklar öncelikle uzman bilgisi ve tedavisi gerektirdiğinden bu yağ kullanılmadan önce mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Alabalık yağı kremi içeriğinde neler var?

Termal alabalık yağından elde edilen kremin içeriği oldukça doğaldır. Kesinlikle ilaç değildir ve içinde farklı doğal yağlar barındırmaktadır. İçesinde önemli miktarda alabalıktan elde edilen yağı yanında susam yağı, ceviz yağı, doğal kafur, ısırgan tohumu yağı, ada çayı, kantaron yağı, kekik yağı, defne yağı, karanfil yağı ve haşhaş yağı bulunmaktadır. Ayrıca bu doğal kremin 1 paketinin içerisinde yaklaşık 1.3 kg kadar alabalıktan elde edilen yağ ve alabalık kılçığı bulunmaktadır. Bunların özleri ve etkileri sayesinde alabalık yağı kremi oldukça etkili ve şifalıdır. Birçok hastalık çare olmaktadır. Aynı zamanda cilt içinde bakım niteliğinde olma özelliği taşımaktadır.

Alabalık yağının faydaları ve zararları nelerdir?

Birçok hastalığa şifası olan termal alabalık yağının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kas ağrıları, eklem ağrıları, boyun ağrıları, fıtık, kemik ağrıları ve kireçlenmeye karşı etkilidir. Uyuşmaları ve varis oluşumunu engeller.
  • Migren ve sinüzit nedeniyle oluşan bağ ağrılarının geçmesini sağlar. Masaj ile birlikte baş bölgesine uygulanarak ağrının iyileştirilmesini sağlar.
  • Selülit, kırışıklık egzama, döküntü, kaşıntı gibi deri problemleri tedavi eder. Aynı zamanda selülit ve kırışıklık gibi yaşlılık belirtisi durumların ortaya çıkmasını engeller.
  • Bu yağın 10 yaş gençleştirici etkisi bulunmaktadır. Çünkü içerisinde bulunan alabalık kılçığının özü vücudun genç kalmasını sağlamaktadır.
  • Ayak kokusunu ve ayakta mantar oluşum gibi problemlerin engellenmesini sağlar. Ayağa masaj yaparak uygulandığında bu tür kötü kokuların ve mantar oluşumunun ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  • 4-10 yaş grubu altını ıslatan çocuklar için şifa olmaktadır. Bel yataklarına masaj yapılarak uygulandığında oldukça fayda sağlamaktadır.

Birçok sağlık problemine şifa niteliğinde olan bu yağın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yalnızca bazı insanlar için alerjik reaksiyon oluşturabilmektedir. Bu çok ileri bir seviyede değildir ve önem teşkil etmemektedir. Fakat bu durumla karşılaşmamak için öncelikle bir uzmana danışılmalıdır. Ürünü kullanmadan önce sağlık şikayetinizle ilgili öncelikli olarak doktora gitmelisiniz.

Alabalık kremi nasıl kullanılır?

Alabalık yağı kremi kullanımı oldukça kolay ve basittir. Genel olarak bu krem 12 saat arayla olmak üzere günde iki defa kullanılmaktadır. Kremi sürmeden önce uygulayacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösteriniz. Deri gözeneklerinizin açık olması çok önemlidir. Kremi avuç içinizle masaj yaparak sorunlu bölgeye ya da deriye sürünüz. Önerildiği şekilde ve etkin kullanım sonucunda ağrılarınızdan ve daha birçok sağlık probleminizden kurtulabilirsiniz.

9 yorum eklenmiş. Ortalama puan: 4 (1/5)
Beğendiniz mi?
Lütfen oy verin...
360
121
32
45
59Yorum Yaz:Puanla: Kötü - - İyi

Yorumlar

Bende bel ve boyun fıtığı var ben şifa buldum insaAllah sizde bulursunuz mutlaka kullanın

Arkadaşlar bende boyun fıtığı var yapmadığım uygulamadığım tedavi kalmadı şans eseri bu kremi kullandım mucize... Gram ağrım yok.. Eklemle ilgili sorunu olan herkes kullansın.

Dizlerimde ağrı oluyor namaz kıldığım yerde sürekli otururken, tuvaletimi yaparken kramp girer gibi ağrıyor. Acaba Alabalık yağı kremini kullansam faydası olur mu? Bildirirseniz sevinirim

Yıllardır bel ağrım var faydası olur mu?

termal alabalık yağı kremi kullanan var mı? Gün boyu oturarak çalıştığım için sırtımda ve omzumda batma şeklinde ağrılar oluyor. Özellikle işe dalıp gittiğim zaman doğrulunca çok kötü oluyorum. Daha önce böyle bir rahatsızlığım olmadığı için sırt ağrıları için ne yapılır tam bilmiyorum. Alabalık kremi bir arkadaşım önerdi ama işe yarar mı bilmiyorum. Kullanan var mı işe yarıyor mu arkadaşlar? bir de bu krem nerede satılıyor fiyatı ne kadar nereden satın alabilirim?

Geçen gün televizyon izlerken haberlerde kırmızı benekli alabalıklardan elde edilen yağdan krem yapıldığını ve bu kremin ağrılara iyi geldiğini izledim. Omuzlarımda sürekli bir ağrı olduğu için ağrı giderici birşey kullanmak istiyorum. Alabalık kremi ağrılara iyi gelir mi?

Romatizma ağrılarına ne iyi gelir diye araştırırken karşıma çıktı. Dünya genelinde çok fazla kullanıcısı var sanırım. Ben de denemek istiyorum aslında nereden alabileceğim konusunda şuan araştırıyorum bu konuda tavsiyeleri olanlar yazarsa sevinirim.

Bu kremin zararları nelerdir? Baş ağrılarım için kullanmak istiyorum ama herhangi bir yan etkisi olur mu diye endişeleniyorum. Fiyatı hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirim.

Bu kremin adını ilk duyduğumda ne işe yarar diye direkt araştırmaya başladım. Kullananlar genelde hep memnun kalmışlar ve ağrılar için oldukça tedavi edici bir yağ. Romatizmam ve bel ağrılarım için kullanmak istiyorum. Kremin fiyatı ne kadar?