X

Akupunkturla zayıflama mümkün mü? Nasıl olur? Zararları ve faydaları

Akupunkturla zayıflama mümkün mü? Nasıl olur? Zararları ve faydaları

5000 yıldır uygulanan bir tedavi yöntemi olan akupunktur kilo vermeye da yardımcı olan yöntemlerden birisi olurken ülkemizde de son dönemde sıklıkla tercih ediliyor.

Akupunktur nedir, ne demek?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1974 senesinde bir tedavi yöntemi olarak kabul edilen akupunktur 5 bin yıldan beri insanlar üzerinde uygulanıyor. Kendine ait bir felsefesi olan bu tedavi yöntemine göre vücutta 636 farklı nokta bulunuyor. Bu noktaların her birinin beyinde etkilediği bir bölge olurken bu bölgeleri uyarmak için özel iğneler kullanılıyor. Çok ince bir yapıda olan iğneler, vücudun farklı noktalarına batırılarak beynin istenilen noktaları uyarılıyor. Bu tedavi yöntemi vücudun 14 farklı enerji döngüsü olduğunu kabul ederken bunları harekete geçirmek için kullanılıyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinden mutluluk hormonunun salgılanmasına, ağrıdan ve depresyondan kurtulmadan sigarayı bırakmaya kadar birçok farklı amaç için kullanılabiliyor.

Akupunkturla zayıflama mümkün mü?

Günümüzde akupunktur denildiğinde insanların aklına ilk olarak zayıflama geliyor. Birçok kişi beyne etki eden bu yöntemi kilolarından kurtulmak için tercih ediyor. Uzmanlar, akupunktur ile kilo vermenin sağlanabilmesi için bu tekniği uygulayacak olan kişilerin beslenme konusunda da uzman olmasının gerekli olduğunu belirtiyor. Akupunktur tedavisini uygulayacak olan doktorların beslenme konusunda bir uzmanlığı yok ise tedavi süreci bir diyetisyenin de katılması ve bu şekilde zayıflamanın gerçekleşmesi gerekli oluyor. Bugüne kadar gerçekleşen işlemlerde insanların başarılı bir şekilde kilolarından kurtulduğu ve yeni hayatlarına adımlarını attığı görülüyor.

Akupunkturla zayıflama nasıl olur?

Kişilerin zayıflaması için diyetlerini uygulamaya başlaması ve buna ek olarak gün içerisinde harcadıkları kalori miktarını spor ya da farklı hareketler ile arttırması gerekiyor. Birçok kişi diyetlerine başladıklarında kendilerini ciddi seviyede mutsuz hissediyor. Özellikle ilk dönemlerde diyetlerinin bir sonucunu göremediklerinde bu durum onları daha mutsuz ederek diyetlerini bırakmaya itiyor. Akupunktur tedavisi ile diyet bir arada olduğunda ise kişilerin zihninden bu düşünceler tamamen kaldırılabiliyor. İnsanlar bu süreci tamamen mutlu bir şekilde atlattıkları için kilo vermek onlar için bir zorluk olmaktan çıkıyor. Diyetlerini muhteşem bir şekilde uygulayarak fazla kilolarından kurtulabiliyorlar.

Akupunkturla zayıflama zararları ve faydaları nelerdir?

Akupunktur tedavisi, insanların hedeflerine ulaşmasında çok önemli etkiler gösteriyor. Birçok kişinin çok daha başarılı bir insan olmasını sağlayan akupunktur tedavisi, insanların daha mutlu bir yaşam sürmesinde de etkili oluyor. Bu tedavinin zararlarının görülebilmesi için ise uygulamanın yanlış bir şekilde yapılması gerekiyor. Tedaviyi uygulayan kişilerin yeteri kadar yetkin olmaması bu tedavide zararların ortaya çıkmasına sebep olabilirken kullanılan iğnelerin steril olmaması kişilerin belirli hastalıklara yakalanmasına sebep olabiliyor. Doğru bir şekilde uygulandığında ve insanlar için uygun olan diyetler ile desteklendiğinde akupunktur ile zayıflama mümkün olurken dünya üzerinde birçok kişi bu yöntem ile birlikte başarıya ulaşıyor.

Büşra Erkan
Akupunktur ile zayıflama İstanbul'da nerelerde yapılıyor? Ayrıca kaç seanstan oluşuyor diye de öğrenmek istiyorum. zayıflama noktalarına etki şeklinde gerçekleşiyormuş sanırım. Bu yöntemle zayıflayanlar ortalama kaç kilo veriyor?