X

Akciğer temizliği için bitkisel kür tarifi

Akciğer temizliği için bitkisel kür tarifi

İnsanların akciğerlerinde farklı sebeplerden dolayı zararlı maddeler birikirken akciğer temizliği için bitkisel kür tarifi ile bu zararlı maddelerden kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Akciğer temizliği için sarımsaklı kür tarifi

Birçok hastalığın tedavisinde sarımsak kullanımı oldukça yaygındır. Doğal antibiyotik olarak gösterilen bu ürün, akciğer temizliği için de insanların en fazla tercih ettikleri ürünler arasına gösterilebilir. Bu kürü uygulamak için kişilerin 1 tutam zencefil, 1 diş sarımsak, 5 dal tere ve 1 çay bardağı kadar keçiboynuzu suyuna ihtiyacı vardır. Zencefili taze bir şekilde alan kişiler küp şeklinde keserek kullanabilirken toz halde elinde bulunan kişilerin bir tutam kullanması yeterli olacaktır. Tüm malzemeler bir araya getirildikten sonra blender yardımı ile çekme işleminin yapılması gerekmektedir. Ortaya çıkan karışım haftada bir defa olmak üzere kullanılırsa akciğerlerin temizlenmesine büyük katkı sağlayabilir.

Akciğer temizliği için yeşil elma kürü

İnsan vücuduna faydaları saymakla bitmeyen elmanın akciğerlerin temizlenmesinde de katkıları bulunmaktadır. Bu aşamada 3 adet yeşil elma, 2 adet kabuk tarçın, 4 adet karanfil, 1 kök zencefil ve 1 kök zerdeçal ile bu karışım hazır hale getirilebilmektedir. Elmaları kabuklu bir biçimde 4 eşit parçaya bölen kişiler çekirdeklerini ayırdıktan sonra diğer malzemeler ile birlikte kaynatmalıdır. 5 dakika kadar kaynatılması yeterli olurken sonrasında karışım süzülerek güvenli bir biçimde kullanımı sağlanabilmektedir.

Akciğer temizliği için zerdeçal kürü nasıl hazırlanır?

Akciğerlerin temizlenmesinde tercih edilebilecek son kür zerdeçal odaklı olarak hazırlanmaktadır. Bu kürün hazırlanması için keçiboynuzu tozu, toz zerdeçal ve toz zencefil gerekmektedir. Sayılan malzemelerin tamamından 1 tatlı kaşığı kullanmak yeterli olacaktır. Buna ek olarak 1 bardak su ve 1 dilim limon ile gerekli malzemeler tamamlanmış olur. İlk olarak sularını kaynatan kişiler sonrasında diğer tüm malzemeleri kaynar suyun içerisine atarak demlemeye başlarlar. Bu işlem 5-6 dakika devam ederken sonrasında tüketime hazır bir hale gelmektedir. Malzemelerin tamamı kolayca elde edilebildiğinden hazırlaması oldukça kolay olacaktır.

Akciğer temizleyen kürler nasıl tüketilir?

Kürler arasından seçim yapan kişiler, artık kürlerin nasıl kullanılacağını öğrendikten sonra hazır hale geleceklerdir. Kürlerin tarifleri alınırken kullanım şekillerinin de öğrenilmesi son derece önem arz etmektedir. Sarımsak kürü oldukça ağır bir kürdür ve kişilerin haftada 1 defa kullanması yeterli olur. Bunun üzerine çıkılmaması önem arz eder. Yeşil elma ile hazırlanan kürün ise gün içerisinde 2 bardak olarak tüketilmelidir. Sabah ve akşam olmak üzere iki bardak tüketilen bu kür kısa sürede etkilerini göstermeye başlayabilir. Son seçenek olan zerdeçal kürü ise gün içerisinde tek bardak olarak tok bir şekilde tüketilmelidir. Tüketim zamanı tamamen kullanıcılara bırakılır. Sigara ya da hava kirliliği sebebiyle zarar gören akciğerler için akciğer temizliği için bitkisel kür tarifi öğrenilerek uygulanılması gerekmektedir.

Zahide Özgül
Akciğer temizliği için şifalı bitkiler ve komposto tarifi hakkında bilgi almak için araştırma yapıyorum. 2 ay oldu sigarayı bırakalı ama etkileri devam ediyor. Bitkisel içerikli kürler ile detoks yapmak istiyorum. Doğal ve etkili akciğer detoksu nasıl yapabilirim?