X

Acil zayıflamak istiyorum ne yapmalıyım?

Acil zayıflamak istiyorum ne yapmalıyım?

Bahar aylarının gelmesi birlikte kış aylarında bol ve kalın giysiler içerisine saklanan kilolar yaz aylarında giyilen dar ve ince giysilerin içerisinde çok belli olmaktadır. Bu nedenle hemen ve çok hızlı bir şekilde zayıflama yöntemleri araştırılır. Hızlı kilo vermek ile sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek arasında çok fark vardır. Bazı ilaçlar çok hızlı kilo vermeye neden olur ama bu ilaçlar ne derece sağlıklı yani hızlı kilo verdikten sonra çok hızlı bir şekilde kilo alma riski de o kadar fazladır. Burada önemli olan hem hızlı ve acil bir şekilde kilo vermek hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Kilo vermenin bazı püf noktaları vardır bu püf noktalarını harfiyen yerine getirenler hem hızlı hem de çok kilo verebilirler. Acil zayıflamak istiyorum ne yapmalıyım? diyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz...

Kilo vermek için ne yapmalıyız?

Kilo vermek için öncelikle psikolojik olarak kendinizi hazır hissetmeniz gerekecektir yani kilo vermek istediğinizi bilinçaltına yerleştirmeniz gerekir. Kilo verme diyetlerine harfiyen uyum sağlamanız gerekir. En önemlisi ise bir diyetisyen yardımı almanız gerekir. Diyetisyenin yazdığı menüye şartsız uyum sağlamanız gerekir ve bilinçsiz kişilerin önerileri kesinlikle göz önüne dahi alınmamalıdır çünkü herkesin bünyesi farklıdır bazısına iyi gelen diyetler bazısına hiçte uyum sağlamayabilir. Bunun için ise kendi vücudunuzu tam anlamı ile tanımanız gerekir. Ne yersem bana fazla kilo aldırır ya da ne yersem kilo verdirir olarak düşünmeli ve iyi analiz etmelisiniz. Mümkün ise çok fazla kilo aldıran yiyecek ve içeceklerin listesi yapılmalı kalori hesaplaması yanına yazılmalıdır.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermenin püf noktaları

Öncelikle önemli olan hızlı kilo vermenin yanında sağlıklı kilo vermekte önemlidir. Bunun için ise yiyecek ve içeceklere dikkat edip planlı bir şekilde spor yapılmalıdır.

  • Acil kilo vermek istiyorsanız önce diyet listesi hazırlamanız gerekir.
  • Diyet listesini her gün uyum sağlanmalıdır.
  • Hızlı kilo verdiren ve merdiven altı üretilen ilaçlar ya da çaylardan uzak durmanız gerekir.
  • Her yemekten az ve yeterince yenilmeli yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durulmalıdır.
  • Açlık hissi duymamanız gerekir çünkü beyin açlık hissederse diğer bir öğünde fazla yemek yeme ihtiyacı duyacaktır.

Eğer kilonuz karın bölgesinde yoğunlaşıyorsa o zaman yatmadan önce yoğurt, acı pul biber ve sumak karıştırılarak yenmelidir böylece karın ve basen bölgesinde ki yağlar büyük oranda yok olmuş olacaktır. Bahar aylarında kişiler detoks yapması gerekir bunun için ise bir tutam kiraz sapı, mısır püskülü ve limon kaynatılarak içilmelidir. Gün boyu su içme ihtiyacı doğar bu suyun içine limon dilinip koyulmalıdır böylece yağ erimeleri ve detoks uygulaması yapılır ve vücut daha dinç ve sağlıklı olacaktır. Acil kilo vermek için öncelikle düzenli uyku şarttır ve sabahları erken kalkmak iyi bir kahvaltı ve spor şarttır.

İrem Taşkın
1 ay sonra düğünüm var beğendiğim gelinliğin içine giremedim acil zayıflamak istiyorum bana yardımcı olun