X

Aç kalarak kilo verilir mi? Aç kalarak zayıflanır mı?

Aç kalarak kilo verilir mi? Aç kalarak zayıflanır mı?

Kilo vermek için aç kalmayı göze alan kişiler bu şekilde kilo verip veremeyeceklerini de merak ediyorlar. Uzmanlar, aç kalarak kilo vermenin mümkün olduğunu belirtirken bunun basit matematik hesapları yer alıyor.

Aç kalarak kilo verilir mi?

İnsanlar, iç organlarını çalıştırmak adına günde 2000 kalori harcıyor. Bu miktar hareket ile birlikte daha yüksek seviyelere de çıkıyor. Eğer kişiler sürekli olarak aç kalırlarsa ve çok az yemek tüketirlerse bu durumda gün içerisinde yakılan kalori miktarı da sürekli olarak birikiyor. Her 7200 kalori yakıldığında insanlar 1 kg. fazlalığından kurtulmuş oluyor. Ancak aç kalırken bir öğünde çok yüksek miktarda ürün tüketip diğer öğünleri boş geçmek mantıklı olmuyor. Burada aç kalmak tabiri, çok düşük miktarda kalori alarak genel olarak günün tamamında açlık hissiyle dolaşmak anlamı taşıyor.

Aç kalarak zayıflanır mı? Zararlı mı?

Aç kalarak kilo vermeyi düşünen kişiler, bu amaçlar kendilerine bir diyet listesi hazırlıyorlar. Bu diyet listesinde çok kısıtlı düzeyde ürünler yer alırken alınan kalori 500-100 seviyesinde tutuluyor. Bu şekilde insanların kilo vermemesi gibi bir durum söz konusu dahi olmuyor ancak bir yandan da vücutları bundan ciddi şekilde zarar görebiliyor. Çok düşük miktarda beslendikleri ve çeşitliliği ortadan kaldırdıkları zaman vitamin eksikliği kendisini ilk gösteren sorun oluyor. Bunun yanı sıra mineral alımı da düştüğünden gün içerisinde sürekli olarak halsizlik problemleri yaşanıyor. Bağışıklık sistemleri de güçsüzleşen kişiler, bu sebeple çok daha sık bir şekilde hasta oluyorlar.

Doğru zayıflama yöntemi nedir?

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen, ancak vücutlarının da bundan zarar görmemesini isteyen kişiler, diyet ve sporu bir arada götürerek bunu başarabiliyorlar. Spor yapan kişilerin beslenme listelerinde vücut için faydalı olan ürünlerin tamamı bol miktarda bulunuyor. Böylece kişiler rahatlıkla vücutlarının istediği ürünleri almış oluyorlar. Mineral ve vitamin yönünden hiçbir eksiklik yaşanmazken normale göre çok daha diri ve dinç oluyorlar. Spor ile vücutlarını güçlendirdikleri için kendilerini çok daha iyi hissetmeleri mümkün oluyor.

Kilo verme hızı ne olmalıdır?

Vücudunun hiçbir şekilde zarar görmemesini isteyen kişiler, düzenli ve uzun vadede bir çalışma sürdüreceklerse bu çalışma içerisinde haftada 1 kilo vermeyi planlamaları gerekiyor. Haftada 1 kilo vererek ilerleyen kişiler ayda 4 kilo ile son derece sağlıklı bir şekilde ilerleyebiliyorlar. İsteyen kişiler haftada yarım kilo vererek de devam edebilirler. Bu diyet programı çok daha hafif şartlar sunarken kişilerin çok uzun zaman aralıklarında bu diyete devam etmesini sağlıyor. Burada karar tamamen diyeti uygulayacak olan kişilerin oluyor. Aç kalarak kilo vermek mümkün olsa da bu seçeneğe karşın vücut için zararlı olmayan çok sayıda farklı durum söz konusu oluyor.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...